امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26961
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن پاک آیین سفیر ایران در باکو، با اشاره به اینکه افزایش تحرکات جمهوری آذربایجان در زمینه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن پاک آیین سفیر ایران در باکو، با اشاره به اینکه افزایش تحرکات جمهوری آذربایجان در زمینه حل مناقشه قره باغ افزود: ما رویکرد مثبت وزیر خارجه این کشور در رابطه با کمک کشورهای دیگر در حل این مناقشه را حائز اهمیت می‌دانیم.

سفیر کشورمان با تاکید بر اینکه بدون حل این مناقشه، صلح و امنیت در منطقه حاکم نمی‌شود، گفت: باید تلاش شود که این موضوع به شکل مسالمت آمیز حل شود. جمهوری اسلامی ایران نیز در این رابطه آمادگی خود را برای مشارکت اعلام کرده است.

سفیر ایران در پاسخ به این سئوال که از نظر جمهوری اسلامی ایران دیدار احتمالی روسای جمهوری آذربایجان و ارمنستان چه کمکی می‌تواند در حل این مناقشه داشته باشد، گفت: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با مناقشه قره باغ، حمایت از هر گونه مذاکره بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای دستیابی به راه حل‌های موثر برای حل مناقشه است. در همین چارچوب دیدار روسای جمهوری دو کشور را برای دستیابی به نتایج ملموس مثبت ارزیابی می‌کنیم و امیدواریم حاصل این تلاش‌ها برای مردم این دو کشور مفید واقع شود.

پاک آیین با اشاره به این که جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان دو کشور در حال توسعه بوده و برای ادامه توسعه خود نیازبه امنیت و آرامش دارند، افزود: ایجاد امنیت و آرامش در مرزهای این دو کشور خود بخود تاثیر مثبتی در امنیت منطقه، بویژه جمهوری اسلامی ایران با توجه به مرزهای مشترک طولانی با این دو کشور خواهد گذاشت.

وی در رابطه با مواضع مشترک جمهوری آذربایجان و ایران درباره عملکرد ضعیف گروه مینسک اظهار کرد: ما از هر گروهی که بتواند در رابطه با مناقشه قره باغ فعال شود و دستاورد مثبتی برای حل این مناقشه داشته باشد، استقبال می‌کنیم.

وی افزود: ما اگر انتقادی از گروه مینسک داریم به این دلیل است که احساس می‌کنیم روسای گروه مینسک فعالیت در خور توجهی برای برقراری صلح و امنیت در منطقه و حل این مناقشه انجام نمی‌دهند. این فقط موضع جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه مقامات و کارشناسان سیاسی جمهوری آذربایجان و دیگر کشورهای منطقه نیز به این موضوع اذعان دارند.

پاک آیین در پایان تاکید کرد: هر گروه یا کشوری که بخواهد در این زمینه کاری انجام بدهد، باید بصورت جدی‌تر و با برنامه وارد موضوع شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها