امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26964
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "مارتین دمپسی" رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که امکان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "مارتین دمپسی" رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که امکان پذیرش پناهندگی سیاسی "ادوارد اسنودن" مامور سابق سازمان سیا که متهم به فاش کردن اسرار سرویس‌های امنیتی آمریکا است، از سوی دولت روسیه قطعا برای روابط مسکو و واشنگتن  در همه ابعاد عواقبی خواهد داشت.

دمپسی در پاسخ به سئوال سناتور "لیندسی گرام" در مورد عواقب امکان قبول پناهندگی سیاسی اسنودن در روسیه گفت: من فکر می‌کنم که این مسئله عواقب منفی برای همه ابعاد روابط روسیه و آمریکا، از جمله همکاری‌های نظامی و اقتصادی خواهد داشت.

دولت آمریکا اقدام اسنودن در افشای اطلاعاتی در خصوص فعالیت جاسوسی سرویس‌های اطلاعاتی-امنیتی این کشور در سطح گسترده و بالا را به منزله خیانت به کشور تلقی کرده است. اسنودن در تاریخ 23 ژوئن از هنگ به مسکو گریخت و از آن تاریخ تاکنون در بخش ترانزیت فرودگاه «شرمیتیوا» مسکو بسر می‌برد. وی چند روز قبل بطور رسمی از سرویس مهاجرت فدرال روسیه تقاضای پناهندگی سیاسی موقت نموده است. 

سخنگویان کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا پیش از این اعلام کردند که برغم فقدان توافقنامه بین دولتی در خصوص استرداد مجرمین، روسیه دلایل زیادی برای بازگرداندن اسنودن به ایالات متحده دارد. مقامات مسکو از قبل اعلام کردند که به هیچ وجه حاضر به استرداد این آمریکایی به کشورش نیستند.

البته در این بین "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرده است که هر نوع اقدامی از سوی اسنودن که به روابط مسکو و واشنگتن آسیب برساند، از نظر کرملین غیرقابل قبول خواهد بود و وی باید از ادامه افشاگری‌های خود علیه دولت آمریکا دست بردارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها