امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26966
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «عبدالفتاح شریف‌اف» سخنگوی ریاست جمهوری تاجیکستان با تأیید این مطلب، به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «عبدالفتاح شریف‌اف» سخنگوی ریاست جمهوری تاجیکستان با تأیید این مطلب، به خبرنگاران گفت: این بازدید در حالی انجام شد که هیچ کدام از مقامات اداری و انتظامی این نواحی از قبل در مورد آن خبردار نشده بودند.

به گفته وی، رئیس جمهور تاجیکستان این سفر را با استفاده از خودرو شخصی خود و به منظور آشنایی با وضعیت شهر و نواحی اطراف «دوشنبه» انجام داد و در پی انجام این بازدید، یک جلسه اضطراری با مقامات این کشور برگزار کرد.

سخنگوی ریاست جمهوری تاجیکستان تصریح کرد: این بار اول نیست که «رحمان» خارج از برنامه و شخصا سرزده از چند منطقه بازدید می‌کند.

در همین حال، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان نیز با گذشت مدتی از بازدید رحمان از نواحی شهر دوشنبه و چند ناحیه اطراف آن، در بیانیه‌ای تشریح کرد که رحمان علاوه بر دوشنبه، از نواحی «حصار»، «رودکی» و «ورزاب» نیز دیدن کرده‌ است.

بنا به گفته این منبع، رئیس جمهور تاجیکستان در جلسه اضطراری که پس از بازگشت به دوشنبه با شرکت مقامات ذی‌ربط در دفتر کار خود برگزار کرد، با ابراز نگرانی از آلودگی و بی‌نظمی‌ها در خیابان و جاده‌ها، برای اصلاح کمبودها و نواقصی که در ضمن این بازدید مشاهده کرده بود، دستوراتی را صادر کرد.

بنا به گفته دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان، رحمان همچنین از مسئولان نهادهای دولتی خواست تا اقداماتی را در جهت تمیزی و آبادی بیشتر در شهر و نواحی اطراف انجام دهند.

این بازدید غیررسمی رحمان در حالی است که برخی افراد از طریق رسانه‌ها از وی دعوت می‌کردند که از سفرهای رسمی و با برنامه‌های از قبل تدوین‌شده، دست بکشد و خود برای آشنایی با وضعیت و واقعیت زندگی مردم به مناطق مختلف برود.

بنابر ادعای این افراد، سفرهای رسمی رئیس جمهور عمدتا به برنامه‌ای تبلیغی تبدیل شده و انتشار تصاویر و فیلم‌های این سفرها از طریق شبکه‌های تلویزیونی به ابزاری برای تملق و چاپلوسی تبدیل شده‌ است.

اما برخی از کارشناسان این اقدام غیرمنتظره رحمان را بخشی از برنامه انتخاباتی او می‌دانند که با هدف تقویت جایگاه خود در میان مردم انجام شده‌ است.

انتخابات آتی ریاست جمهوری در تاجیکستان قرار است در ماه نوامبر سال جاری برگزار ‌شود.

امامعلی رحمان که 61 سال دارد در سال 1992 در دورانی که تاجیکستان گرفتار یک جنگ داخلی شد به قدرت رسید و هم‌اکنون بیش از 2 دهه است که رهبری این کشور را برعهده دارد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها