امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26971
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از فاکس‌نیوز، «کیت آلکساندر» رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا روز پنج‌شنبه اذعان کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از فاکس‌نیوز، «کیت آلکساندر» رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا روز پنج‌شنبه اذعان کرد که افشاگری‌های اخیر ادوراد اسنودن در خصوص عملیات جاسوسی ایالات متحده از شهروندان آمریکایی و سایر کشورها، «ناشی از بی‌مسئولیتی و جبران‌ناپذیر» است.

آلکساندر که این افشاگری‌ها را «دیوانه‌وار» خوانده، مدعی شده است که افشاگری‌های مزبور شیوه عملکرد جامعه اطلاعاتی آمریکا را به گروه‌های تروریستی لو داده است.

این مقام آمریکایی همچنین تصریح کرده که دلایل روشنی در دست است که نشان می‌دهد گروه‌های تروریستی پس از این افشاگری‌ها، تاکتیک‌های خود را تغییر داده‌اند.

پیش از این، «مت اولسن»، رئیس مرکز ملی مبارزه با تروریسم آمریکا گفته بود که شبکه القاعده و گروه‌های مرتبط با آن با تجزیه و تحلیل گزارش‌های رسانه‌ای و مستندات آژانس امنیت ملی آمریکا، در تلاش‌اند تا از دست سیستم‌های اطلاعاتی آمریکا در بروند.

ادوارد اسنودن، افشاگر پروژه مخوف جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از شهروندان این کشور و سایر کشورها، همچنان در منطقه ترانسپورت فرودگاه مسکو در انتظار دریافت پناهندگی است. اطلاعات افشا شده توسط اسنودن، واکنش‌های گسترده‌ای را در فضای داخلی آمریکا و همچنین در سطح بین‌المللی داشته و اعتراض بسیاری از کشورهای جهان از جمله برخی متحدین واشنگتن را برانگیخته است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها