امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26972
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری المانیتور خبر داد؛ 118 نماینده مجلس نمایندگان آمریکا با امضای نامه‌ای از باراک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری المانیتور خبر داد؛ 118 نماینده مجلس نمایندگان آمریکا با امضای نامه‌ای از باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور خواستند با توجه به پیروزی حسن روحانی تلاش کند فرصت‌های دیپلماتیک بیشتری برای حل مسائل موجود با ایران ایجاد کند. 

یکی از تدوین کنندگان این نامه گفت: این نامه که به همت «دیوید پرایس» نماینده کارولینای شمالی و «چارلز دنت» نماینده پنسیلوانیا تدوین شده است بزرگترین نامه در حمایت از راهکار دیپلماسی در مواجهه با ایران از سوی مجلس نمایندگان آمریکا است.

یک سخنگوی دفتر دیوید پرایس گفت: نمایندگان سنا و کنگره تا پنج شنبه شب فرصت داشتند این نامه را امضا و حمایت خود را از محتویات آن اعلام کنند و انتظار می‌رود روز جمعه این نامه به دفتر کاخ سفید ارسال شود.

این نامه موفق شده است امضای 118 نماینده را به خود اختصاص دهد که 14 نفر از امضاکنندگان جمهوریخواه هستند.

در این نامه آمده است؛ این برای اولین بار نیست که یک رئیس جمهور میانه رو و خواهان اصلاحات در ایران روی کار می‌آید، بنابراین تاریخ به ما آموخته که نسبت به تغییرات معنادار خواسته شده با احتیاط برخورد کنیم.

پرایس و دنت در این نامه نوشتند؛ با توجه به شرایط بین المللی که آمریکا، اسرائیل و جامعه بین المللی در آن درگیر هستند این اشتباه است که از فرصت انتخاب دکتر حسن روحانی برای حصول یک توافق در زمینه جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای استفاده نکنیم.

اگر چه این نامه موضعی درباره تحریم‌ها یا امکان استفاده از نیروی نظامی توسط آمریکا و متحدانش علیه ایران نمی‌گیرد اما در آن آمده است؛ اگر چه اعضای مجلس نمایندگان ممکن است دیدگاههای مختلفی دراین باره داشته باشند اما همه ما توافق داریم که رویکرد دیپلماتیک در مواجهه با ایران بخشی از استراتژی گسترده ما است.

پیش از این نیز 29 مقام پیشین دولت آمریکا از اوباما خواسته‌اند با ایران وارد مذاکرات مستقیم شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها