امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26974
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «دیلی‌تلگراف»، مسئولان شهر «دیترویت» آمریکا این شهر را ورشکسته اعلام کردند. ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «دیلی‌تلگراف»، مسئولان شهر «دیترویت» آمریکا این شهر را ورشکسته اعلام کردند. این شهر که زمانی قلب صنعت خودروسازی آمریکا به شمار می‌آمد، با کاهش شدید جمعیت روبرو شده، به نحوی که تعداد ساکنان آن از 1.8 میلیون نفر در سال 1950 به تنها 700هزار نفر رسیده است.

«ریک سیندر» فرماندار جمهوری‌خواه ایالت «میشیگان» این موضوع را تائید کرده و گفته است که با درخواست اعمال ماده 9 موسوم به «حمایت از شهرهای ورشکسته» برای دیترویت، موافقت کرده است.

سیندر در این مورد گفته است: واضح است که بدون استفاده از این ماده، نمی‌توان وضعیت اضطراری اقتصاد دیترویت را سر و سامان داد. ساکنان دیترویت نیازمند و شایسته راهی برای خروج از چرخه دائمی کاهش خدمات هستند، و تنها راه این کار اعمال قانون «حمایت از شهرهای ورشکسته» است.

به نوشته تلگراف، بدهی‌های شهر دیترویت ماه گذشته به حدی بالا رفت که این شهر دیگر قادر به بازپرداخت آن‌ها نبود. میزان بدهی‌های دیترویت بالاترین سطح کسری بودجه شهرهای ورشکسته در تاریخ آمریکا است.

شهر دیترویت در چند سال اخیر با فساد مالی، افزایش جرم و جنایت، و همچنین فروپاشی صنعت خودروسازی مواجه بوده است. مهاجرت ساکنین دیترویت به حاشیه‌های شهر موجب بروز هرج و مرج و ناآرامی در خیابان‌های این شهر شده است.

در حال حاضر آمار قتل در این شهر به بالاترین حد در 40 سال اخیر رسیده است. این در حالی است که تنها یک سوم آمبولانس‌های شهر فعال بوده و خودروهای پلیس و آتش‌نشانی هم بسیار قدیمی بوده و در وضعیت نامناسبی هستند. 78هزار خانه در این شهر متروکه بوده و 40درصد چراغ‌های راهنمایی آن هم کار نمی‌کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها