امروز : پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 3
۰۱:۱۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 270
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 387
مجید جهاندیده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود، درباره مرحله اول انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان گفت: سطح مسابقات نسبت به رده‌ای ...

مجید جهاندیده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود، درباره مرحله اول انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان گفت: سطح مسابقات نسبت به رده‌ای که برگزار می‌شود قابل قبول است و پشتوانه‌های خوبی حضور دارند.مجید جهاندیده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود، درباره مرحله اول انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان گفت: سطح مسابقات نسبت به رده‌ای که برگزار می‌شود قابل قبول است و پشتوانه‌های خوبی حضور دارند.

وی ادامه داد: امسال 90 درصد تیم نسبت به سال گذشته تغییر کرده است. تنها یک نفر از کشتی‌گیرانی که سال گذشته در مسابقات آسیایی و جهانی به میدان رفته بودند امسال هم می‌تواند کشتی بگیرد. از طرفی سال‌های قبل اردوها از آذر ماه آغاز می‌شد، اما در حالی‌ که یک ماه هم از سال جدید گذشته است هنوز موفق به برگزاری یک اردو هم نشده‌ایم که با توجه به زمان کوتاهی که در اختیار داریم کار ما را سخت می‌کند و در نهایت 3 تا 4 اردو بیشتر نمی‌توانیم برگزار کنیم.

مربی ارشد تیم فرنگی نوجوانان در پاسخ به این سوال که فاصله کمی بین مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان وجود دارد، گفت: نظر من تشکیل حداقل 4 تیم در رده سنی نوجوانان است و چون در رده سنی نوجوانان کشتی‌گیران فاصله کمی با هم دارند این امر با برنامه‌ریزی امکان‌پذیر است.

جهاندیده تصریح کرد: با توجه به فاصله حدود 20 روزه مسابقات آسیایی و جهانی حتماً باید دو تیم آماده داشته باشیم. امسال کار سختی در مسابقات آسیایی و جهانی داریم. 70 تا 80 درصد نفراتی که در قهرمانی آسیا به میدان می‌روند در جهانی هم به میدان خواهند رفت.

وی درباره زمان آغاز اردهای تیم ملی عنوان کرد: اولین اردو را پیش از مسابقات روز جهانی کودک در منطقه آزاد ارس برگزار خواهیم کرد تا شناختی نسبی از کشتی‌گیران پیدا کنیم. تا به حال 2 تورنمنت را از دست داده‌ایم، اما جام پیروزی ترکیه را پیش رو داریم و یک تورنمنت در گرجستان که اگر مشکلی پیش نیاید درخواست حضور در آنها را ارائه کرده‌ایم تا پیش از مسابقات جهانی و آسیایی به میدان برویم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از رسانه‌ها و مسئولان ورزش هم خواهش می‌کنم که توجه بیشتری به کشتی به خصوص در رده‌های سنی نوجوانان داشته باشند چون همه چیز از همین رده شروع و ساخته می‌شود.

انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها