امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27000
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 112
احمد نصرتی در گفت‎و‎گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: در سال گذشته کمترین میزان سزارین از بین یک‌هزار بیمارستان کشور در استان گلستان و در دو ...

احمد نصرتی در گفت‎و‎گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: در سال گذشته کمترین میزان سزارین از بین یک‌هزار بیمارستان کشور در استان گلستان و در دو بیمارستان خاتم‎الانبیا گنبد و حکیم جرجانی گرگان انجام شده است.

وی ادامه داد: این اقدام بسیار ارزشمند است که نشان می‎دهد خانواده‎ها و به خصوص خانم‎های جوان درک درستی نسبت به سلامت خود و جامعه دارند.

مدیر درمان تامین اجتماعی گلستان تاکید کرد: متوسط سزارین در کشور بالای 50 درصد است که این میزان در دنیا بین پنج تا 15 درصد ثبت شده که استان گلستان توانست این میزان را به کمتر از 17 درصد برساند.

این موضوع برای نخستین بار اتفاق افتاده و وزیر بهداشت این آمار را به سازمان‎های جهانی مرتبط نیز اعلام کرده است.

بیمارستان خاتم‎الانبیاء گنبدکاووس بیمارستان دوست‎دار مادر

مدیر درمان تامین اجتماعی گلستان خاطرنشان کرد: برای نخستین بار حدود 1000 بیمارستان در کشور توسط سازمان‎های معتبر جهانی و داخلی وزارت بهداشت تحت برسی قرار گرفته و هشت بیمارستان موفق شد لوح و تندیس ملی را به عنوان دوست‎دار مادر را کسب کند.

وی افزود: یک بیمارستان از بین این هشت بیمارستان، بیمارستان خاتم‎الانبیاء گنبدکاووس بوده است و همچنین استان گلستان بیشترین بهره‎وری را از نیروی انسانی به لحاظ مدیریتی در کشور به خود اختصاص داده است.

نصرتی ابراز داشت: برای نخستین ‎بار نیز در بیش از 51 هزار مرکز سرپایی مراکز تامین اجتماعی، استان گلستان موفق شد پکیج IMS که یک ISO بین‎المللی است را به دست بیاورد. این پکیج دارای سه ایزو است که استان باهم به دست آورده و در نوع خود بسیار ارزشمند است.

200 تخت‎خواب به مجموع درمانی گلستان اضافه می‎شود

مدیر درمان تامین اجتماعی گلستان تصریح کرد: در استان گلستان دو بیمارستان با ظرفیت 300 تخت خوابی داریم که به زودی 200 تخت نیز به آن اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: تامین اجتماعی در استان گلستان دارای شش مرکز درمان سرپایی است و با بیش از یک‌هزار مرکز درمانی سرپایی و همچنین بیمارستان‎های خصوصی و دانشگاهی قرارداد دارد.

نصرتی تاکید کرد: در این مراکز درمان‎ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم ارائه می‎گردد و در استان گلستان 700 بیمه‎شده تامین اجتماعی وجود دارد که از این خدمات استفاده می‎کند.

وی در پایان متذکر شد: از مجموع بیش از 30 میلیارد تومان بودجه سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته بیش از 22 درصد سهم درمان کشور است که از این سهم حدود 135 میلیارد تومان به درمان استان گلستان اختصاص پیدا کرد.
انتهای پیام/83004/خ30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها