امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27009
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس اتحادیه اروپا گفت که اقدام نظامی درگیری‌ها در سوریه را حل و فصل نمی‌کند. به گزارش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس اتحادیه اروپا گفت که اقدام نظامی درگیری‌ها در سوریه را حل و فصل نمی‌کند.

به گزارش شبکه رادیویی صدای روسیه، «هرمان ون رمپوی»، در یک کنفرانس خبری گفت: «راه حل درگیری‌ها در سوریه نظامی نیست و تنها باید روی راه‌حل‌های دپیلماتیک فکر کرد. ما از اقدام مشترک روسیه ـ آمریکا برای برگزاری کنفرانسی درباره سوریه در ژنو حمایت می‌کنیم.»

وی افزود: «ما از همه طرفین می‌خواهیم به خشونت‌ها پایان دهند و به سازمان‌های بشر دوستانه اجازه کمک‌رسانی به تمامی افراد نیازمند در خاک سوریه را بدهند.»

سوریه از اواسط مارس 2011 میلادی صحنه ناآرامی بوده است. شمار زیادی از مردم این کشور از جمله تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در این خشونت‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

دولت سوریه می‌گوید،این ناآرامی‌ها از خارج از کشور کنترل و هدایت می‌شود و گزارش‌های موجود نیز حاکی از آن است که شمار زیادی از شورشیان اتباع خارجی هستند. دمشق همچنین برخی از کشورهای غربی و متحدان منطقه‌ای آن از جمله عربستان سعودی، قطر و ترکیه را به مسئول تامین بودجه و تجهیز تسلیحاتی شورشیان معارض با دولت سوریه می‌داند.

علاوه بر این تعدادی از سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر شورشیان معارض دولت دمشق را به ارتکاب جنایات جنگی متهم کرده‌اند. نتایج نظرسنجی مرکز افکار سنجی«پیو» که اخیرا منتشر شده است، حاکی از آن است که 70 درصد از مردم امریکا مخالف دخالت واشنگتن در ناآرامی‌ها در سوریه هستند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها