امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27022
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 41
حجت‌الاسلام احمد شیخ بهایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه(س) با اشاره به امتیازات حضرت خدیجه(س) اظهار کرد: ...

حجت‌الاسلام احمد شیخ بهایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه(س) با اشاره به امتیازات حضرت خدیجه(س) اظهار کرد: این بانوی بزرگوار نخستین زنی است که مسلمان شد و به پیامبر اکرم(ص) ایمان آورد و در زمانی که هیچکس با رسول خدا(ص) نبود در آن زمان حضرت اسلام آورد و تمام سختی‌های دوران تنهایی را تحمل کرد.

وی خاطرنشان کرد: حضرت خدیجه(س) شخصیت نخست مکه از نظر ثروت و جایگاه اجتماعی بود ولی به دلیل خصوصیت‌های معنوی و روحانی، پیامبر اکرم(ص) را برای همسری انتخاب کرد.

معاون تربیتی جامعة الزهرا ادامه داد: زمانی که حضرت خدیجه(س) مورد بی‌مهری دوستان و آشنایان بود، فشار روحی فراوانی را به دلیل عشق فراوان به پیامبر اکرم(ص) تحمل کرد.

وی عنوان داشت: پیامبر اکرم(ص) برای پیشبرد اهداف اسلام از ثروت حضرت خدیجه(س) استفاده کرد زیرا وی از ویژگی‌هایی مانند مهر به همسر، گذشت در راه خدا و فداکاری در راه خدا برخوردار بود.

شیخ بهایی یادآور شد: حضرت خدیجه(س) مادر برترین بانوان عالم است و در حقیقت حضرت زهرا(س) در دامن وی پرورش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه مسئله ازدواج از جمله مشکلات جامعه است گفت: حضرت خدیجه(س) ضوابط و محدودیت‌های اجتماع آن دوران را در ازدواج زیر پا گذاشت و تنها به بعد دینی و اخلاقی در ازدواج توجه کرد و با آنکه ثروتمند بود با فردی ازدواج کرد که از نظر ایمان و اخلاق نمونه بود.
انتهای پیام/78003/ر20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها