امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27024
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست تخصصی «ساده‌سازی مفاهیم قرآن» به همت بنیاد قرآن با حضور ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست تخصصی «ساده‌سازی مفاهیم قرآن» به همت بنیاد قرآن با حضور «ابو‌القاسم حسینجانی» شاعر و پژوهشگر نهج‌البلاغه شب گذشته 27 تیرماه در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد.

حسینجانی در این نشست با اشاره به اینکه ما در روزگار چالش‌ها به سر می‌بریم اما چالش‌ها و چاره‌ها در کنار یکدیگرند، گفت: مشکلات برای انسان‌های بزرگ، کوچک خواهد بود و انسان هر چه‌قدر بخواهد مشکلات را حل کند، باید خود و روح خود را بزرگ‌تر کند.

قرآن برای تمامی حالات انسان راهی قرار داده است

وی با بیان اینکه پس از هر سختی، گشایشی قرار دارد پس باید با قرآن زندگی کنیم و از راه قرآن چالش‌ها و چاره‌ها را بشناسیم، ادامه داد: باید مشکلات را به جان خرید و بر اساس آموزه‌های قرآنی با آن‌ها برخورد کرد، چرا که در قرآن برای تمامی مشکلات راهی نشان داده شده است.

حسینجانی با اشاره به اینکه با به استقبال رفتن چالش‌ها می‌توان چاره‌ها را یافت و آن‌ها را مدیریت کرد، اظهار داشت: خداوند در قرآن می‌فرماید که ما راه را آسان کردیم، بنابراین ما با نگاه‌های عاطفه‌ساز و ساده می‌توانیم به نجات و راه‌حل‌های تازه برسیم.

این پژوهشگر تهج‌البلاغه با بیان اینکه وجود نداشتن مشکل در راه رسیدن به هدف به معنای نرسیدن است، افزود: کسی که به دنبال فهم و معنای زندگی است، مشکل را مهم نمی‌انگارد و به دنبال برطرف کردن مشکلات برخواهد آمد.

روزه برای رسیدن به تقوا و فهم آیات الهی واجب شده است

حسینجانی، مسأله اصلی در ماه مبارک رمضان را واقعیت اصلی قرآن دانست و تصریح کرد: ماه رمضان زمانی است که کرداری به نام روزه در آن صورت می‌گیرد و اگر رمضان هویتی دیگر به جز قرآن داشت با آن معرفی می‌شد.

وی با بیان اینکه ماه رمضان همان ماه روزه‌داری است و روزه‌داری برای رسیدن به تقوا و خویشتن‌داری واجب شده است، به چرخه رمضان، روزه، تقوا و فهم قرآن اشاره کرد و افزود: تمامی فعالیت‌های ماه مبارک رمضان برای رسیدن به تقوا است و تقوا نیز راه رسیدن به فهم قرآن را هموار می‌کند، یعنی انسان با برنامه‌ریزی‌های و تقوای الهی قرآن را درک خواهد کرد.

انسان موفق چالش‌ها را به چاره تبدیل می‌کند

حسینجانی ساده زیستی را ظرفیت‌سازی دانست و اظهار داشت: با مدیریت بحران و استفاده از ساده‌سازی و فهم مفاهیم قرآن می‌توان چالش‌ها را به راه‌هایی برای رسیدن به سعادت تبدیل کرد، همان‌طور که ابراهیم خلیل‌الله، حضرت محمد(ص) و امام حسین(ع) نیز همین کار را کردند.

وی با بیان اینکه ساده‌سازی، ساده انگاری نیست، گفت: ساده‌سازی شاید پیچیده‌ترین کار ممکن برای یک انسان باشد و آن‌چه برای انسان توانمندی ایجاد می‌کند، فهمیدن جزوی از زندگی بشر است که این امر با تدبر در آیات الهی امکان‌پذیر می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها