امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27029
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نسخنه سینمایی«دوزخ» با حال و هوای دلهره آور و درام خود برای نمایش عمومی در سال 2015 آماده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نسخنه سینمایی«دوزخ» با حال و هوای دلهره آور و درام خود برای نمایش عمومی در سال 2015 آماده می‌شود.

شرکت فیلمسازی سونی تهیه کننده اصلی این فیلم است که آن را با همکاری شرکت فیلمسازی ران هاوارد به نام ایمجین اینتریتنمنت تهیه خواهد کرد.

کتاب دن براون چند ماه قبل منتشر شد و فروش بالایی در زمان انتشار خود کرد. قصه این کتاب کاراکتر رابرت لانگدون را در راس ماجراجویی‌های خود دارد.

تام هنکس قبل از این دوبار در فیلم‌های «رمز داوینچی» (2006) و «فرشتگان و شیاطین» (2009) در نقش این کاراکتر بازی کرده است. این فیلم‌ها هم بر اساس قصه کتاب‌های دن براون ساخته شدند و ران هاوارد کارگردان هر دوی آن‌ها بود.
به نوشته سایت اینترنتی موویز، دیوید کوپ فیلمنامه‌نویس «فرشتگان و شیاطین» برای کار نگار فیلمنامه «دوزخ» دعوت به همکاری شده است.

کتاب «دوزخ» در ماه مه سال جاری میلادی روی پیش خوان کتاب فروشی‌ها قرار گرفت، در قصه کتاب پرفسور لانگدون- که در دانشگاه هاروارد به کار کشف نشان ها و سمبل‌های متون‌های قدیمی مشغول است- با همراهی همکار خود دکتر سینا بروکس، بر علیه عامل مشکوکی مبارزه می‌کند که کل جهان را در معرض خطر قرار داده است. لانگدون نشانه‌های خو را از «دوزخ» اولین بخش تریلوزی «کمدی الهی» (شعر حماسی قرن چهاردهمی دانته) می‌گیرد.

شرکت سونی در شرایطی «دوزخ» را تهیه و تولید می‌کند که از مدتی قبل به دنبال آن بود تا قصه کتاب «آخرین نشانه»  دن براون را تبدیل به یک فیلم سینمایی کند. قرار بود این فیلم توسط مارک رومانک کارگردانی شود.

اما درحال حاضر مسئولان شرکت سونی گفته‌اند این طرح را در دستور تولید خود ندارند و مشخص نیست در آینده آن را تولید خواهند کرد یا خیر.

قصه سه کتاب جنجالی دن براون و دو فیلم قبلی که ران ‌هاوارد براساس قصه دو کتاب اول براون ساخت، باعث اعتراض واتیکان شد.

واتیکان در زمان اکران عمومی «رمز داوینچی» و« فرشتگان و شیاطین» این فیلمها  را به دلیل موضع گیری تند علیه کلیسا و واتیکان تحریم کرد.

رسانه‌های گروهی گفتند این تحریم‌ها باعث توجه بیشتر مردم و تماشاگران به این فیلم ها شد. با ورود پاپ جدید به واتیکان (که دیدگاه‌های متفاوتی در رابطه با پاپ‌های قبلی دارد) معلوم نیست واکنش واتیکان به نسخه سینمایی «دوزخ» خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها