امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27040
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۹
تعداد بازدید: 87
منصور حقیقت‌پور نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

منصور حقیقت‌پور نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به احتمال حضور «جک استراو» وزیر خارجه اسبق انگلیس در مراسم تحلیف روحانی رئیس‌جمهور منتخب، اظهار داشت: انگلیسی‌ها دارای پیشینیه بدی در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران هستند و خطاهای بزرگی در رابطه با ملت ایران انجام دادند.

وی افزود: اگر آمدن «جک استراو» با پای خودش به ایران به منزله این است که می‌خواهند بگویند ما در گذشته اشتباه و خطا کردیم، اشکالی ندارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: بحث ما با دنیا همین است، همین الآن 118 نفر در کنگره آمریکا هم جمهوری‌خواهان و هم دموکرات‌ها، در حال امضا کردن نامه‌ای هستند برای اینکه به اوباما بگویند با ایران با زبان دیپلماتیک صحبت و رابطه با جمهوری اسلامی ایران را اصلاح کند.

وی تصریح کرد: ما می‌گوییم با مردم ایران باید با زبان منطق صحبت کنید، با ملت ایران نباید با زبان زورگویی حرف بزنید، مردم ایران ملت بزرگ و با تمدنی هستند، ملت ایران قرن‌ها شاهد جنگ بودند، مردم ایران را جنگ نترسانید، در یک شرایط برابر با این ملت با تمدن مذاکره کنید، آمریکایی‌ها باید بدانند در مذاکره چیزی بیشتر از ایران ندارند و باید دست از توطئه و تحریم بردارند.

حقیقت‌پور همچنین گفت: اگر آمدن «جک استراو» به ایران این‌گونه تعریف می‌شود و به معنای این است که انگلیس در این سال‌ها اشتباه و در حق ملت ایران ظلم و خیانت کرده است،‌ اشکالی ندارد.

وی تأکید کرد: آنان باید بدانند نباید با ملت ایران با زورگویی صحبت کنند، نباید از موضع برتر با ملت ایران حرف بزنند، شرایط باید برابر و مساوی باشد و باید بدانند اگر جمهوری اسلامی ایران اراده‌ای بر تغییر در منظقه نداشته باشد، امکان ندارد بتوانند تغییری در عراق، افغانستان، سوریه، فلسطین و ... ایجاد کنند.

منصور حقیقت‌پور در خاتمه خاطرنشان کرد:  وقتی جک استراو با پای خودش بدون دعوت به تهران سفر می‌کند، به معنای آن است که ما را ببخشید، ما خطا کردیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها