امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27046
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه یمنی «الجمهور» به نقل از منابع آگاه یمنی که آنها را منابع قبیله‌ای توصیف کرده است، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه یمنی «الجمهور» به نقل از منابع آگاه یمنی که آنها را منابع قبیله‌ای توصیف کرده است، فاش کرد که عربستان سعودی عملیات گسترده‌ای را در میان یمنی‌ها با هدف جذب و اعزام آنها به سوریه آغاز کرده است.

یکی از شیوخ قبایل یمن در این باره در گفت‌وگو با روزنامه الجمهور تاکید کرده است که شماری از مهاجران یمنی که در سوریه اقامت داشتند، طی ماه گذشته به بهانه زیر پا گذاشتن قوانین و مخالفت‌های قانونی یا وعده و وعیدهای دروغین حکومت سعودی برای مبارزه با نظام سوریه راهی این کشور شده‌اند تا به صفوف گروه‌های مسلح تروریستی ملحق شوند.

این منابع یمنی در ادامه افزودند: به همین منظور عربستان سعودی پایگاه‌های نظامی را برای جذب و آموزش این یمنی‌ها و همچنین اتباع کشورهای مختلف آفریقایی در مناطق مختلف عربستان از جمله دو شهر «طائف» و «دمام» دایر کرده‌اند.

این منابع تاکید کردند: بسیاری از شخصیت‌های قبیله‌ای و سیاسی یمنی که از ماهیت این اقدامات و ارسال این یمنی‌ها به سوریه آگاهی دارند، فعالیت‌های گسترده‌ای را در یمن با هدف ایجاد بیداری و آگاهی در مردم این کشور به ویژه جوانان یمنی نسبت به این اقدامات رژیم سعودی آغاز کرده‌اند که از وضعیت معیشتی بسیاری از خانواده‌های یمنی برای تحقق اهداف سیاسی خود سوء استفاده می‌کنند.

این شیوخ یمنی تاکید کردند که مقامات سعودی به جز فریب‌های مالی به جوانان یمنی وعده می‌دهند، در صورت حضور یک سال کامل در سوریه و جنگیدن علیه نظام سعودی آنها را به استخدام ارتش عربستان در می‌آورند.

این منابع آگاه تاکید کردند: آنچه درباره بازداشت و زندانی کردن مهاجران یمنی مقیم عربستان از سوی حکومت سعودی در خبرگزاری‌ها منتشر می‌شود، دروغی بیش برای سرپوش نهادن بر اعزام آنها به پایگاه‌های نظامی برای آموزش و سپس اعزام به سوریه نیست.

در این ارتباط دو روز پیش حزب «الناصری» یمن حکومت سعودی را متهم کرد که هزاران مهاجر یمنی مقیم عربستان را برای اعزام به سوریه به خدمت گرفته است.

روزنامه «الوحدوی» ارگان رسمی این حزب به نقل از یک منبع آگاه نوشت که عربستان سعودی به مهاجران یمنی که در عربستان اقامت دارند، پیشنهاد اعزام به سوریه در قبال عدم اخراج از این کشور را می‌دهد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها