امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27048
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری اتریش، احزاب سوسیال دموکرات و سبز که از منتقدان سیاست‌های دولت آلمان هستند، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری اتریش، احزاب سوسیال دموکرات و سبز که از منتقدان سیاست‌های دولت آلمان هستند، از «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور خواستند تا درباره جاسوسی سازمان امینت آمریکا (NSA) از اروپا به ویژه آلمان توضیح روشنی ارائه دهد.

«فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس فراکسیون سوسیال‌دموکرات ازمرکل خواست تا در کنفرانس خبری که امروز خواهد داشت، درباره این اقدامات آمریکایی‌ها توضیح دهد.

وی در این مورد به روزنامه «بیلد» گفت: «دولت آلمان در این مورد چه اطلاعاتی داشته است؟ آیا این جاسوسی‌ها همچنان ادامه دارند؟ مرکل برای حمایت از منافع آلمانی‌ها چه کرده است؟ اینها مسایلی هستند که مرکل باید به آنها پاسخ دهد.»

«فولکر بک» رئیس فراکسیون سبز در پارلمان آلمان نیز به بیلد گفت که پس از افشای این موارد، اعتبار دولت آسیب دیده است. از این رو خانم مرکل باید به روشنی در این مورد اطلاع‌رسانی کند.

«ادوارد اسنودن» مأمور پیشین «سیا» و پیمانکار سازمان امنیت ملی آمریکا در ماه مه 2013 به «هنگ‌کنگ» گریخت و سپس اطلاعات محرمانه‌ای را درباره برنامه جاسوسی نهادهای امنیتی آمریکا در خصوص استراق سمع از تماس‌های تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و شهروندان کشورهای دیگر از جمله آلمان فاش کرد.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار