امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27051
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «نهاد عبداللطیف» معاون وزیر خارجه پیشین مصر به نمایندگی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «نهاد عبداللطیف» معاون وزیر خارجه پیشین مصر به نمایندگی از ریاست جمهوری این کشور سفر خود به 8 کشور آفریقایی را آغاز خواهد کرد.

این سفرها در راستای تغییر موضع کشورهای عضو اتحادیه در قبال تحولات اخیر مصر و لغو تعلیق عضویت مصر در اتحادیه آفریقا صورت می‌گیرد.

عبداللطیف در دیدار با رؤسا و مقامات عالی رتبه کشورهای سنگال، ساحل عاج، گینه بیسائو، بورکینافاسو، دماغه سبز و گامبیا تأکید خواهد کرد که آنچه در مصر روی داده، انقلابی واقعی با حضور میلیون‌ها مصری بوده است.

وی همچنین با تأکید بر ناعادلانه و یک جانبه بودن اقدام اتحادیه آفریقا در لغو عضویت مصر، اعتراض قاهره نسبت به این تصمیم را اعلام خواهد کرد.

در پی دخالت ارتش در برکناری محمد مرسی بعد از اعتراض‌های میلیونی مخالفان وی و لغو قانون اساسی، اتحادیه آفریقا تأکید کرد که با توجه به نبود دولت قانونی در مصر، فعالیت‌های این کشور در اتحادیه لغو خواهد شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها