امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27052
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «واشنگتن فری‌بیکن» مدعی شد یک خط کشتی‌رانی سوئدی بی‌توجه به تحریم‌ها، در حال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «واشنگتن فری‌بیکن» مدعی شد یک خط کشتی‌رانی سوئدی بی‌توجه به تحریم‌ها، در حال همکاری با ایران است. بنا بر اعلام این پایگاه، پایش چند ماهه یکی از نفت‌کش‌های این خطوط کشتی‌رانی نشان می‌دهد که این نفت‌کش به دفعات در بنادر مختلف ایران پهلو گرفته است. فری‌بیکن مدعی شده است که این تانکر احتمالا به پایگاه‌های نظامی ایران سوخت‌رسانی می‌کند.

بنا بر این گزارش، خطوط کشتی‌رانی «استکهلم چارترینگ ای‌بی» سوئد مالک کشتی است که به نظر می‌رسد به صورت انحصاری در خطوط دریایی جنوب ایران و در آب‌های خلیج فارس فعالیت می‌کند. گروه ناظر موسوم به «متحد در برابر ایران هسته‌ای» که از گروه‌های مخالف روابط اقتصادی اروپا و آمریکا با ایران است، با بیان این ادعا، اعلام کرده است که چنین فعالیت نقض تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا است.

این گروه نام این کشتی را «پرشیا» اعلام کرده و گفته است که این نفت‌کش در چندین بندر ایرانی که به صادرات مواد پتروشیمی معروف هستند، پهلو گرفته است. این گروه ضدایرانی از شرکت سوئدی خواسته است که به همکاری با ایران پایان دهد و همچنین مسئولان اتحادیه اروپا را از حضور این کشتی در خلیج فارس مطلع کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها