امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27053
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 76
حجت‌الاسلام محمدحسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز (28 تیرماه) با اشاره به نقش و جایگاه حضرت خدیجه (س) در گسترش ...

حجت‌الاسلام محمدحسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز (28 تیرماه) با اشاره به نقش و جایگاه حضرت خدیجه (س) در گسترش اسلام ابراز داشت: حضرت خدیجه به عنوان یک رکنی از ارکان اسلام و رکنی از حامیان بزرگ خاتم انبیا مطرح می‌شود، وفات ایشان چنان مصیبتی بزرگی برای رسول خدا(ص) بود که سال دهم هجرت که مصادف با سالروز وفات حضرت ابوطالب و حضرت خدیجه بود،  آن سال را «سال حزن» نامگذاری کرد.

وی افزود: رسول خدا(ص) فرمود: در شب معراج زمانی که باز می‌گشتم به جبرئیل گفتم: درخواستی داری؟ در پاسخ گفت: خواسته‌ام این است که از جانب خداوند و من به خدیجه سلام ابلاغ کنید.

حجت‌الاسلام اختری با بیان اینکه مقام و شأن حضرت خدیجه تا آنجایی اوج می‌گیرد که جبرئیل که حامل وحی خدا است از پیامبر درخواست می‌کند که سلام او را به حضرت خدیجه برساند، ابراز داشت: حضرت خدیجه به عنوان الگو برای جامعه اسلامی و زنان مسلمان مطرح است و به همین دلیل شایسته است که ما به مقام زن احترام بگذاریم و بدانیم که مسئله همسرداری و مسئله تأثیرگذاری و نقش اجتماعی زن در دین مبین اسلام چقدر گسترده است.

وی با اشاره به توجه ائمه معصومین به جایگاه زن و نقش راهبردی آنان در نشر معارف اسلامی ادامه داد: در دوران حیات پیامبر هر گاه سخن از حضرت خدیجه به میان می‌آمد، اشک بر چشمان پیامبر(ص) جاری می‌شد و ایشان هیچ ابایی نداشتند که مودت و محبت خودشان را نسبت به حضرت خدیجه(س) ابراز کند و این درس بزرگی در زندگی خانوادگی ما است که باید محبت و مودت در خانواده تقویت شود و همیشه استوار باقی بماند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت با اشاره به تلاش دشمن برای سست کردن بنیان خانواده در جامعه اسلامی بیان داشت: پیامبر اعظم(ص) درباره حضرت خدیجه(س) فرمود: خدیجه مانند و نظیر خدیجه کجا یافت می‌شود، منحصر به خود بود، زیرا آن زمان که مردم دعوت و پیام الهی مرا قبول نمی‌کردند، تأییدم ‌کرد و بر اعلام پیام الهی و در انجام این وظیفه الهی با اندوخته اقتصادی کمک کرد.

وی افزود: همچنین در جای دیگر پیغمبر فرمود: خدیجه هنگامی به من ایمان آورد که همه مردم در کفر و شرک به سر می‏بردند، او ثروت خود را در سخت‏ترین لحظات در اختیار من گذاشت، خدا از او فرزندانی نصیبم کرد که به دیگر همسرانم نداد.

حجت‌الاسلام اختری با گوشزد کردن خطر گرایش فرهنگ غربی و مسئله تهاجم فرهنگی در جامعه اظهار داشت: باید فرهنگ اسلامی را در جامعه گسترش دهیم و مسئله حجاب و عفاف و حیا  میان جامعه برای مردان و زنان با عنوان یک اصل اساسی برای حفظ بنیان و دیانت اجتماع مطرح شود.

وی با بیان اینکه باید با فرهنگ بی‌بندوباری، فحشا، منکرات، رذائل اخلاقی از داخل خانه، مؤسسات و اجتماع مبارزه شود، افزود: رئیس دولت، وزیر، مدیرکل، آموزش و پرورش، آموزش عالی و فرد فرد جامعه وظیفه دارند در قبال گسترش بی‌بندوباری مبارزه کنند و با ایجاد محبت و مودت و اصول ارزشی در خانواده در تقویت ارزش‌های اسلامی کوشا باشند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت بهترین شیوه برای عملیاتی کردن فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه را گسترش فرهنگی فاطمی و فرهنگ حضرت خدیجه دانست و خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان دیده می‌شود برخی تلاش می‌کنند با احکام و دستورات خدا مبارزه می‌کنند و به مقابله بار ارزش‌های دینی می‌پردازند، بنابراین ما باید با حفظ ارزش‌های انقلابی و سیاسی خودمان جامعه مدرن و قدرتمندی را به عنوان الگو به جهان عرضه کنیم.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها