امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27069
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 208
محمد پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که با توجه به افزایش دما و مصرف آب در ...

محمد پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که با توجه به افزایش دما و مصرف آب در تهران آیا نوبت‌بندی و جیره‌بندی آب در تهران در دستور کار است، افزود: به هیچ عنوان بحث جیره‌بندی و نوبت‌بندی آب در تهران در دستور کار نیست اما به دلیل اینکه درجه دما در روزهای پنج‌شنبه و جمعه افزایش و مصرف آب نیز به تبع آن بالا خواهد رفت از مردم درخواست داریم در مصرف آب دقت کنند.

پرورش در خصوص میزان مصرف آب در استان تهران و شهر تهران گفت: در حال حاضر مصرف آب در استان تهران 4.5 میلیون متر مکعب و برای شهر تهران سه میلیون و 300هزار متر مکعب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران افزود: میزان مصرف آب در تهران در روزهای معمولی دو میلیون و 600 هزار متر مکعب است که متأسفانه رشد مصرف 700 هزار متر مکعبی آب در حدود مصرف آب روزهای عادی شهر مشهد است.

وی گفت: در روزهای اخیر شاهد افزایش 700 هزار متر مکعبی مصرف آب بوده‌ایم که نشان می دهد مصرف آب نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: برنامه ای برای اینکه فشارشکن‌های سطح شهر را فعال کنیم تا فشار آب دچار مشکل شود نداریم اما از مردم می خواهیم در این چند روز که ذخایر آبی کاهش پیدا می‌کند و همه ظرفیت‌های تولید در مدار قرار دارند در مصرف آب دقت بیشتری کنند.

پرورش تأکید کرد: براساس برنامه‌ریزی شرکت آب و فاضلاب استان تهران قرار بر این است تولید آب را حفظ کنیم تا درجه دما و به تبع آن مصرف آب کاهش یابد.

وی افزود: برای کاهش مصرف آب سناریوهای جدیدی در دستور کار است که در صورت لزوم و کاهش نیافتن مصرف آب آن را اجرایی خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،علیرضا دایمی سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو نیز روز چهارشنبه هفته جاری گفته بود که تاکنون هیچ برنامه‌ای برای نوبت‌بندی آب توسط این وزارتخانه اعلام نشده و در صورت همکاری مردم، موضوع نوبت‌بندی آب، منتفی است.

وی همچنین مصرف آب شهر تهران را در روزهای اخیر بسیار بالا خواند و ابراز امیدواری کرده بود که شهروندان تهرانی نیز صرفه جویی در مصرف آب را رعایت کنند. - See انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها