امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27085
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 155
مرکز تحقیقاتی IHS اعلام کرد که به دنبال افزایش روز افزون محبوبیت رایانه‌های لوحی، وضعیت بازار جهانی رایانه‌های شخصی همراه در فصل دوم سال جاری میلادی ...

مرکز تحقیقاتی IHS اعلام کرد که به دنبال افزایش روز افزون محبوبیت رایانه‌های لوحی، وضعیت بازار جهانی رایانه‌های شخصی همراه در فصل دوم سال جاری میلادی به بدترین حالت خود در 11 سال گذشته رسید.

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، بر اساس یافته‌های محققان در فصل دوم سال جاری میلادی فروش جهانی رایانه‌های شخصی همراه نسبت به سه ماهه نخست امسال 6.9 درصد کاهش یافت. گفته می‌شود که از فصل دوم سال 2002 میلادی تاکنون این نخستین باری بود که فروش جهانی رایانه‌های شخصی همراه طی دو فصل متوالی کاهش یافت.

لازم به ذکر است که در فصل دوم سال 2002 میلادی نیز با روی کار آمدن موج جهانی dot.com، درخواست بازار جهانی برای خرید رایانه‌های شخصی همراه 3.7 درصد کاهش یافته بود.

طی یک دهه‌ای که این دو سقوط بزرگ در بازار جهانی رایانه‌های شخصی همراه به ثبت رسید، فروش جهانی این محصولات در فصل دوم هر سال سیر صعودی را دنبال کرد.

گفته می‌شود که به جز فصل دوم سال‌های 2002 و 2013 میلادی افزایش فروش رایانه‌های شخصی همراه در بازار جهانی بین 0.5 تا 6.5 درصد محاسبه شد.لازم به ذکر است که طی مدت مشابه سال گذشته فروش جهانی این محصولات رشد 3.9 درصدی را تجربه کرد.

کارشناسان همچنین اعلام کردند که در سال 2013 میلادی به طور کلی بدترین وضعیت مربوط به بازار جهانی رایانه‌های شخصی همراه طی ده سال گذشته تجربه خواهد شد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها