امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27087
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت تأمین سرمایه سپهر، بهروز زارع، مدیرعامل این شرکت، اظهار داشت: شرکت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت تأمین سرمایه سپهر، بهروز زارع، مدیرعامل این شرکت، اظهار داشت: شرکت سینا دارو برای تأمین مالی بخشی از مخارج طرح توسعه و بازسازی خطوط تولیدی خود مبلغ 200 میلیارد ریال اوراق مشارکت منتشر می کند که این اوراق از روز شنبه از طریق کلیه کارگزاری‌های بورس اوراق بهادار به مدت 7 روز پذیره نویسی خواهد شد.

مدیرعامل تأمین سرمایه سپهر تأکید کرد: مبلغ اسمی این اوراق یک میلیون ریال است.

وی  مدت اوراق را 4 ساله اعلام کرد و گفت: این اوراق با نام و قابل معامله در بورس است که سود آن با نرخ 20 درصد هر سه ماه یک بار پرداخت می‌شود.

زارع در خصوص ارکان این اوراق اینگونه توضیح داد: ضمانت این اوراق بر عهده سرمایه گذاری خوارزمی و کارگزاری تأمین سرمایه نوین عرضه این اوراق را برعهده گرفته است. همچنین متعهد پذیره نویسی، بازار گردان و مشاور عرضه این اوراق را تأمین سرمایه سپهر برعهده دارد.

مدیرعامل تأمین سرمایه سپهر در ادامه افزود: امین این اوراق موسسه حسابرسی شاهدان و عامل پرداخت آن شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار است.

وی لزوم خرید اوراق را داشتن کد معاملاتی فعال دانست و یاد آور شد: معاملات دست دوم اوراق، پس از پایان پذیره نویسی در بازار اوراق مشارکت بورس اوراق بهادار تهران آغاز می‌شود و دارندگان با مراجعه به کارگزاری عضو بورس می‌توانند این اوراق را خرید و فروش کنند.

وی تصریح هار کرد: خریداران اوراق باید شماره حساب بانکی متمرکز که به نام شخص دارنده است را برای واریز سود واصل اوراق اعلام کنند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه این اوراق قابلیت تبدیل به سهام را دارند، پاسخ داد: این اوراق قابل تبدیل نیستند و پس از پایان عمر اوراق اصل آن بازخرید می شود اما تأمین سرمایه سپهر در حال طراحی اوراق قابل تبدیل به سهم برای یکی از شرکت‌های بورسی است.

مدیرعامل تأمین سرمایه سپهر در خصوص علت انتشار این اوراق تصریح کرد: به دلیل رعایت استانداردهای صنعت دارو و همچنین حفظ و G.M.P خطوط تولید و ماشین آلات و به منظور انطباق با الزامات افزایش ظرفیت تولید در سالهای آتی، سینا دارو در نظر دارد تا به این روش  نسبت به خرید و تجهیز خطوط تولیدی جدید اقدام کند؛ این امر موجبات تولید داروهای جدید و افزایش توان انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی جهت تولید محصولات جدید تحت لیسانس را فراهم خواهد آورد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها