امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2710
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 124
حمید بورد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به وضعیت تولید شرکت نفت مناطق نفت‌خیز جنوب در سال 91 ...

حمید بورد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به وضعیت تولید شرکت نفت مناطق نفت‌خیز جنوب در سال 91 گفت: در سال 91 توانستیم بیش از صد در صد ظرفیت تولید کنیم.

وی ادامه داد: ظرفیت شرکت نفت مناطق نفت‌خیز 3 میلیون بشکه است، اما در سال 91 توانستیم حدود 3 میلیون و 50 هزار بشکه نفت تولید کنیم.

مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب ادامه داد: برنامه‌ای که برای سال جاری به شرکت ملی نفت ایران داده‌ایم این است که ظرفیت تولید این شرکت به 3 میلیون و 50 هزار بشکه رسیده است و همچنین ظرفیت گاز هم 120 میلیون مترمکعب است که می‌توانیم در سال جاری این آمار را محقق کنیم.

بورد تصریح کرد: هزینه برداشت هر بشکه نفت در میادین منطقه از متوسط نرخ جهانی کمتر است به طوری که شرکت مناطق نفت‌خیز هزینه تولید نفتش از برخی از شرکت‌های معتبر جهانی کمتر است.

وی با اشاره به ضریب بازیافت نفت در مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: ضریب بازیافت بسته به میادینی که در دست ما است بین 7 تا 54 درصد است، اما به طور میانگین می‌توان گفت ضریب بازیافت شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب 27 تا 30 درصد است.

وی ادامه داد: در گذشته ضریب بازیافت این شرکت حدود 25 تا 26 درصد بود اما با تزریق گازی که به میادین داشتیم توانستیم تا حدی ضریب بازیافت را افزایش دهیم به طوری که در برخی از میادین توانستیم بر اساس برنامه پنجم یک درصد ضریب بازیافت را افزایش دهیم.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها