امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27104
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الیوم‌السابع، «فاروق لو اوغلو» از مقامات حزب جمهوریت که بزرگترین حزب مخالف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الیوم‌السابع، «فاروق لو اوغلو» از مقامات حزب جمهوریت که بزرگترین حزب مخالف دولت ترکیه به شمار می‌آید اعلام کرد که حزب عدالت و توسعه به ریاست «رجب طیب اردوغان» نقش وکیل مدافع اخوان المسلمین مصر و «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده آن را ایفا می‌کند که این موضوع بر خلاف مصالح ملی ترکیه است.

وی که با روزنامه جمهوریت ترکیه صحبت می‌کرد، گفت: اقدامات اردوغان برای مرسی، مداخله در امور داخلی مصر به شمار می‌آید.

فاروق لو اوغلو ادامه داد: نتیجه صندوق‌های رای برای هر دموکراسی مهم است اما شرط کافی برای دموکراسی نیست.

وی تاکید کرد: افزایش تنش‌ها در مصر اقدامی اشتباه و ناصحیح بوده و دولت عدالت و پیشرفت به رهبری اردوغان با توجه به طائفه‌گری در حال رفتار در مصر بوده چون رویای تبدیل شدن به قدرت منطقه‌ای را در سر می‌پروراند به همین دلیل نقش مدافع مرسی را در مصر ایفا می‌کند.

اردوغان برکناری محمد مرسی را «کودتای نظامی» اعلام و تاکید کرد که این کشور همچنان مرسی را رئیس جمهور مصر می داند. این اقدام خشم مقامات کنونی مصر را بر انگیخت و در پی آن سفیر آنکارا در قاهره را فراخواندند و از ترکیه خواستند دست از دخالت در امور داخلی این کشور بردارد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها