امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27109
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یورونیوز، دست کم 22 دانش آموز به دلیل خوردن غذای مسموم مدرسه‌ای که دولت در آن غذای رایگان می‌دهد جان خود را ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یورونیوز، دست کم 22 دانش آموز به دلیل خوردن غذای مسموم مدرسه‌ای که دولت در آن غذای رایگان می‌دهد جان خود را از دست دادند و 25 دانش‌آموز هنوز در بیمارستان هستند که جسد دست کم 3 دانش‌آموز در حیاط مدرسه دفن شد.

بررسی‌های اولیه نشان داده‌اند که این غذاها به سمی که در آفت‌کشهای گیاهی استفاده می‌شود آلوده بودند؛ این احتمال مطرح شده که این سم در روغن غذا بوده است.

گزارش شده است که صاحبان مغازه‌ای که روغن استفاده شده در این غذا از آنجا تهیه شده بود از ترس والدین خشمگین دانش‌آموزان مخفی شده‌اند.

این نگرانی وجود دارد که شمار قربانیان باز هم افزایش پیدا کند؛ همه دانش‌آموزان مسموم شده زیر 12 سال سن دارند و حال شماری از آنها وخیم گزارش شده است.

مقامهای مسئول بلافاصله اعلام کردند که به خانواده هر یک از قربانیان معادل حدود 3400 دلار به عنوان غرامت پرداخت می‌شود.

مدرسه‌ای که این حادثه در آن رخ داده است از مدارسی است که دولت در آن غذای مجانی ارائه می‌دهد.

برنامه ارائه غذای مجانی به دانش‌آموزان به منظور تشویق والدین به تحصیل فرزندانشان اجرا می‌شود اما غذای ارائه شده معمولا از نظر بهداشتی در وضعیت مطلوبی نیست.

صدها نفر از روستای «ماراخ» در منطقه «ساران» در ایالت شرقی بیهار به دلیل غذاهای مسموم این مدرسه تجمع و اعتراض کردند.

ساعاتی پس از این واقعه والدین خشمگین کودکان در اعتراضهای خیابانی چهار خودروی پلیس را به آتش کشیدند.

بیهار یکی از فقیرترین ایالتهای هند محسوب می‌شود و در 29 ایالت توزیع غذا در اواسط روز به طور رایگان انجام می‌شود. مسمومیت غذایی در مدارس در هند به دلیل سطوح ضعیف بهداشت مواد غذایی و اغلب کیفیت پایین مواد غذایی مکرراً روی می‌دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها