امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27114
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، «گلن گرین‌والد» خبرنگار روزنامه «گاردین» می‌گوید «ادوارد اسنودن» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، «گلن گرین‌والد» خبرنگار روزنامه «گاردین» می‌گوید «ادوارد اسنودن» به زودی اسناد طبقه‌بندی‌شده‌ای را افشا می‌کند که محتوای آن تکان‌دهنده است.

روزنامه گاردین اولین نشریه‌ای بود که اسناد «به کلی سری» آژانس امنیت ملی آمریکا را افشا کرد. گرین‌والد خبرنگار این روزنامه که رابطه نزدیکی با اسنودن دارد، می‌گوید: مطمئنم اسنادی که قرار است به زودی منتشر شود، از قبلی‌ها تکان‌دهنده‌تر است.

اسنودن کارمند پیمانی سابق آژانس امنیت ملی آمریکا است که پس از گریختن از این کشور، شروع به انتشار اسناد طبقه‌بندی‌شده آمریکا کرده است. انتشار این اسناد به دردسر بزرگی برای آمریکا تبدیل شده است. خبر جاسوسی آمریکا از شرکای اروپایی حتی بر مذاکرات پیمان تجاری آمریکا اروپا هم سایه افکنده است. اسنودن در حال حاضر در بخش ترانزیت فرودگاه مسکو به سر می‌برد. وی به احتمال فراوان قرار است از روسیه پناهندگی سیاسی بگیرد.

تلویزیون ان-24 آلمان گزارش داده است که اسنودن در حال حاضر بین 9 تا 10 هزار سند طبقه‌بندی شده آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا را در اختیار گرین‌والد و همچنین یکی از خبرنگاران نشریه «اشپیگل» آلمان قرار داده است. بنا بر این گزارش، اسنودن و گرین‌والد از طریق نوعی ایمیل رمزبندی‌شده با هم در ارتباط هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها