امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27119
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تلویزیون «لمر» خبر داد که «رنگین دادفر اسپنتا» مشاور امنیت ملی حامد کرزی روز پنجشنبه با حضور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تلویزیون «لمر» خبر داد که «رنگین دادفر اسپنتا» مشاور امنیت ملی حامد کرزی روز پنجشنبه با حضور در مراسم تشییع جنازه «احمد ولی طاهری» برادر خود در استان هرات، پاکستان را به قتل برادرش متهم کرد.

وی گفت که ترور سران بلندپایه دولت افغانستان و اعضای خانواده‌های آنان بخشی از برنامه‌های اطلاعاتی پاکستان در منطقه است.

اسپنتا با اشاره به این که سازمان اطلاعات پاکستان در قتل برادر وی دست دارد، افزود: 2 هفته پیش به وی پیام فرستاده بودند که به اعضای خانواده و برادرش حمله خواهند کرد.

وی تصریح کرد که دولت افغانستان برای طالبان 2 گزینه بیش ندارد؛ یا این گروه به روند صلح بپیوندد و یا این که دولت تا شکست کامل مخالفان، با آنان مبارزه کند.

مشاور امنیت ملی افغانستان اظهار داشت: عده‌ای مزدور را در زیرزمین‌های «کویته» و «پیشاور» پنهان کرده و آموزش می‌دهند و آنان هر روز برادران، خواهران و دوستان ما را به قتل می‌رسانند.

وی تصریح کرد که سران و رهبران بلندپایه طالبان در خاک پاکستان حضور داشته و مقامات پاکستانی از این گروه حمایت می‌کنند.

احمد ولی طاهری برادر دکتر اسپنتا روز چهارشنبه توسط افراد مسلح موتورسوار در فرمانداری «کرخ» هرات هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

طالبان مسئولیت این حادثه را به عهده گرفت.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها