امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27122
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 73
«محمد عبدالعزیز»، یکی از رهبران و مسئول ارتباطات سیاسی «جنبش تمرد» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره ...

«محمد عبدالعزیز»، یکی از رهبران و مسئول ارتباطات سیاسی «جنبش تمرد» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره اعلام کرد که این جنبش قصد دارد، ظرف روزهای آینده با پر کردن فرم‌هایی نظر شهروندان مصری درباره تعدیل و اصلاح قانون اساسی این کشور با عنوان «قانون اساسی‌ات را بنویس» جویا شود.

عبدالعزیز در ادامه افزود: هدف از این اقدام آگاهی یافتن از دیدگاه‌ها و نظرات مردم مصر از طریق ایجاد کمپین‌های میدانی و برگزاری جلسات مناقشه و گفت‌وگو درباره تعدیل و اصلاح قانون اساسی و موادی است که تمایل دارند، اصلاحات در آنها صورت گیرد و سپس این دیدگاه‌ها و نظرات به کمیته تدوین قانون اساسی جهت اعمال نظر ارسال می‌شود.

عبدالعزیز همچنین از سخنرانی «عدلی منصور»، رئیس جمهوری موقت مصر که روز گذشته ایراد شد، استقبال کرد و آن را پیام اطمینان بخشی به ملت مصر خواند و توضیح داد که نیروهای مسلح مصر از مشروعیت مردم این کشور حمایت کرد و در کنار آن ایستاد و به نظر می‌رسد که رئیس جمهوری موقت مصر پای وعده‌های خود ایستاده است. همچنین بسیار روشن و شفاف درباره موضوعات و قضایای کشور سخن گفت.

وی بر ضرورت پایان یافتن مرحله انتقالی و برنامه‌هایی که برای این مرحله در نظر گرفته شده، از جمله بازنگری در قانون اساسی و برگزاری انتخابات پارلمانی تاکید کرد که در آن زنان و قبطی‌ها مساوی و برابر باشند و هیچ کس در آن به حاشیه رانده نشود و بر یک نامزد انقلابی جهت شرکت در انتخابات آینده ریاست جمهوری مصر به توافق برسند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار