امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27132
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنا به بیانیه دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه تاجیکستان این ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنا به بیانیه دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه تاجیکستان این هیئت در چارچوب برنامه سفری دو روزه در دیدار با «نظام‌الدین زاهداف» معاون وزیر خارجه مسائل توسعه روابط اقتصادی و تجاری را مورد بحث قرار داده‌ است.

به گفته این منبع، در این دیدار که «هیلل نیومن» سفیر اسرائیل در تاجیکستان نیز حضور داشت در مورد چشم انداز همکاری‌های دو جانبه، به خصوص در زمینه‌هایی مانند تجارت، اقتصاد، کشاورزی، انرژی، فناوری اطلاعات، گردشگری، و غیره تبادل نظر کرده‌اند.

در بیانیه تصریح شده که معاون وزیر خارجه تاجیکستان از دیپلمات اسرائیلی که ماموریتش به عنوان سفیر در این کشور به پایان رسیده‌است، قدردانی نموده و سهم او را در ایجاد روابط دوجانبه میان بازرگانان مهم خواند.

در همین حال، «خاور» خبرگزاری رسمی دولت نیز با انتشار مطلبی در رابطه به سفر این هیئت تصریح کرده که بازرگانان اسرائیلی که به منظور آشنایی با امکانات همکاری با شرکای تاجیک در زمینه‌های کشاورزی، صنعت، پزشکی، گردشگری، اطلاعات و امنیت به این کشور سفر کرده‌اند در دیدار با «سعیدعلی صدیق‌اف» معاون اول رئیس کمیته تلویزیون و رادیو تاجیکستان مسائل ایجاد زمینه قراردادی همکاری را بحث و بررسی کردند.

بنا به این گزارش در این دیدار «جرمی مدوکس» و «دیمیتری کاپلینسکی» دو مسئول دفتر منطقه‌ای شرکت فناوری‌های ماهواره‌ای  NDS در کشورهای اروپای مرکزی و شرقی شرکت و مسائل روابط دوجانبه را بحث کردند.

به گفته مقام کمیته تلویزیون تاجیکستان، در این دیدار، موضوع امکان همکاری در جهت تهیه و اجرای طرح‌های مشترک به خصوص طرحی در زمینه استفاده از سیستم VideoGuard در تاجیکستان برای گیرنده‌های چندشبکه‌ای تلویزیونی، که از محصول شناخته‌شده شرکت NDS است، بحث شد.

به گفته وی چنین همکاری برای تاجیکستان به پیشبرد اجرای موثر برنامه‌ دولت در زمینه توسعه پخش تلویزیون دیجیتال که برای سال‌های 2010 و 2015 تدوین شده است بسیار مهم خواهد بود.

به گفته وی این برنامه که به منظور تنظیم و تجهیز فنی مراکز پخش تلویزیون و رادیو راه‌اندازی شده‌است انتقال کامل به دیجیتال تا پایان سال 2015 را پیش بینی می‌کند و این رویداد نقطه عطفی در تاریخ تلویزیون ملی واقدامی برای استاندارد شدن کیفیت پخش برنامه‌های تلویزیون خواهد خواهد شد.

لازم به ذکر است که شرکت NDS از آغاز از سال 2012 به بخشی از شرکت‌‌های چند ملیتی آمریکا موسوم به «سیستم‌های سیسکو»، یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان و متخصص در زمینه فن‌آوری تبدیل شده‌است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها