امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27133
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، یک مقام آمریکایی در سازمان ملل گفت: متخصصان سازمان ملل به زودی برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، یک مقام آمریکایی در سازمان ملل گفت: متخصصان سازمان ملل به زودی برای بازرسی کشتی توقیف شده کره شمالی که متهم به حمل تجهیزات نظامی بوده است به پاناما خواهند رفت.

براساس این گزارش، انتظار می‌رود یک گروه از متخصصان شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی چگونگی نقض تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی توسط کشتی باری «چونگ چون گانگ» به پاناما سفر خواهند کرد.

روز سه شنبه رئیس جمهور پاناما از توقیف یک کشتی کره شمالی خبر داد که یک محموله نظامی نامشخص حمل می‌کرده است. «ریچاردو مارتینلی» در صفحه توییتر شخصی خود این موضوع را افشا کرد و یک عکس از قسمتی از این محموله را منتشر کرده بود.

وی گفت: پاناما یک کشتی با پرچم کره شمالی را متوقف کرده که از کوبا حرکت کرده و یک محموله نظامی نامشخص حمل می‌کرده است. این محموله در این کشتی جاسازی شده است.

وزارت امور خارجه کوبا در بیانیه‌ای اعلام کرد که در کشتی توقیف‌شده پاناما به مقصد کره‌شمالی، 10 هزار تن شکر و 240 تن «تسلیحات کاملا دفاعی» بوده است.

دولت پاناما روز چهارشنبه از سازمان ملل درخواست کرده بود برای بررسی این کشتی به این کشور کمک کند.

هم کره شمالی و هم کوبا تایید کردند که این کشتی حامل تسلیحات مشخص بوده است که برای تعمیر به کوبا فرستاده شده و بار شکر آن هزینه تعمیر تسلیحات است.

وزارت خارجه کوبا همچنین اعلام کرد که بار کشتی شامل قطعات موشکهای ضد هواپیما، 2 فروند جنگنده میگ 21 و 15 موتور هواپیما است.

وزارت خارجه کره شمالی روز چهارشنبه از پاناما خواسته کشتی توقیف شده را آزاد کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار