امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27137
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هزاران نفر از طرفداران مرسی در شهرهای مختلف این کشور از جمله قاهره و در مناطقی چون ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هزاران نفر از طرفداران مرسی در شهرهای مختلف این کشور از جمله قاهره و در مناطقی چون میدان رابعه العدویه، میدان النهضه، الازهر و محله العباسیه این شهر پس از نماز جمعه تظاهرات برپا کردند.

بنابر این گزارش ، نمازگزاران در 38 مسجد در قاهره اعلام کردند که به سوی میدان رابعه العدویه که یکی از مراکز اصلی تجمع طرفداران مرسی است، راهپیمایی می‌کنند.

همچنین نیروهای ارتش و پلیس، تدابیر امنیتی گسترده‌ای را در برخی مناطق قاهره به اجرا درآورده‌اند و اقدام به بازرسی بدنی معترضان کردند.

خبرنگار شبکه الجزیره با اشاره به اینکه خودروهای نظامی و نیروهای امنیتی در مناطق مختلف شهر قاهره موضع گرفته‌اند، افزود: دو منطقه «نصر» و «مصر جدید» شاهد بیشترین تدابیر امنیتی است و تعداد زیادی از نیروهای ارتش نیز در مقابل ساختمان وزارت دفاع مستقر شده‌اند.


عبدالفتاح السیسی فرمانده نیروهای نظامی مصر امروز در نماز جمعه در دانشکده جنگ نسبت به هرگونه ماجراجویی و اقدامات خشونت آمیز هشدار داده بود و گفته که کسی به امکانات عمومی و تجهیزات ارتش خسارتی وارد نکند.

این درحالی است که همزمان با قاهره طرفداران محمد مرسی در شهر اسکندریه دومین شهر بزرگ مصر نیز تظاهرات گسترده‌ای برگزار کرده‌اند.

بنابراین گزارش، در شهرهای العریش و المنیا نیز طرفداران مرسی به خیابان‌ها آمده‌اند و از شورای نظامی خواسته‌اند تا رئیس جمهور دستگیر شده مصر را آزاد کنند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها