امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27145
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 99
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیده بان حقوق بشر امروز جمعه اعلام کرد که دولت سودان جنوبی موارد گسترده و خطیر نقض حقوق بشر علیه شهروندان در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیده بان حقوق بشر امروز جمعه اعلام کرد که دولت سودان جنوبی موارد گسترده و خطیر نقض حقوق بشر علیه شهروندان در حمله علیه شورشیان در استان جونگلی مرتکب شده است.

دیده بان حقوق بشر تاکید کرد که سوء رفتار با غیرنظامیان در استان جنگ زده و ناآرام جونگلی در نزدیکی مرز اتیوپی به فرار هزاران تن از روستاهایشان منجر شده است و این امر آنها را بیشتر در معرض خشونت های قومی قرار می دهد.

دانیال بیکل مدیر برنامه آفریقا در سازمان دیده بان حقوق بشر گفت:رهبران سودان جنوبی حمایت سربازان ارتش این کشور از غیرنظامیان را تضمین کنند نه اینکه این سربازان غیرنظامیان را هدف حملات و تجاوزات قرار بدهند.

وی افزود: نقطه آغاز این کار برخورد با سربازان متخلف و مجرم است.

منطقه پیبور استان جونگلی سودان جنوبی از دو هفته پیش صحنه درگیری بین اعضای دو قبیله النویر و مورلی با یکدیگر است، نیروهای سازمان ملل نیز اواخر هفته گذشته به این روستا اعزام شدند.

مقامات سودان جنوبی نگران هستند این درگیری‌ها که با حضور هزاران نفر از شبه نظامیان دو طرف جریان دارد، تلفات سنگینی را بر جا بگذارد.

سازمان ملل متحد اعلام کرده بیش از 600 نفر در این حملات قومی کشته شده‌اند، این در حالی است که مقامات محلی آمار کشته شدگان را بسیار بالاتر تخمین می‌زنند.

برای مثال در روستای مانیابول در منطقه پیبور تنها یک گروه از ارتش در کنار شماری از صلحبانان سازمان ملل متحد حضور دارند و این در حالی است که شمار شبه نظامیان در این منطقه هفت هزار نفر است.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر اخیرا نیز اعلام کرد، ارتش سودان جنوبی از ماه فوریه تاکنون حدود 130 غیرنظامی را بدون هیچ اتهامی در ایالت جونگلی بازداشت کرده و بعضی از آنها را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده است.

این سازمان با استناد به گفته‌های شاهدان اعلام کرد، سربازان ده‌ها جوان را دستگیر می‌کردند و اغلب اگر نمی‌توانستند مظنونین مورد جستجو را پیدا کنند دیگران را بازداشت می‌کردند و آنها را هفته‌ها یا ماه‌ها در شرایط ناگوار نگاه می‌داشتن و بعضی از آنها به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند.

موارد متعدد تجاوز به زنان از سوی سربازان ارتش در ایالت جونگلی گزارش شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها