امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27163
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، تعداد معترضان حامی «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، تعداد معترضان حامی «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر در میدان «النهضه» رو به افزایش است و معترضان عکس‌های مرسی و پرچم مصر را بالای سر بردند.

از سوی دیگر نیز با توجه به فراخوان مخالفان و موافقان مرسی برای حضور در خیابان‌ها و تظاهرات، اطراف مسجد جامع الازهر شاهد حالت تعقیب و گریز میان حامیان و مخالفان مرسی است.

مخالفان مرسی پیشتر مانع خروج حامیان مرسی از مسجد الازهر شده بودند، که با دخالت نیروهای امنیتی حامیان مرسی موفق شدند از مسجد خارج شوند.

در نزدیکی قصر اتحادیه نیز در پی گزارش‌هایی درباره حرکت حامیان مرسی به سوی این منطقه، مخالفان مرسی اقدام به تشکیل گروه‌های بسیج مردمی کرده‌اند که با ورود حامیان مرسی به اتحادیه مقابله کنند.

از سوی دیگر نیز حامیان مرسی که در حال حرکت به سوی وزارت دفاع بودند با نیروهای امنیتی که مسئولیت حفاظت از این وزارت خانه را به عهده دارند درگیر شدند که نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد.

ارتش مصر نیز در آستانه تظاهرات حامیان و مخالفان مرسی تدابیر امنیتی در مناطق مختلف کشور از جمله صحرای سینا را افزایش دادند و همچنین خیابان‌های منتهی به گارد ریاست جمهوری را با استفاده از سیم خاردار مسدود کردند.

«احمد علی» سخنگوی ارتش مصر نسبت به حضور افراد سود جود که ممکن است لباس‌های نظامی به تن داشته باشند هشدار داد و از معترضان خواست در صورت احراز نشدن هویت این افراد با آنها تعامل نداشته باشند.

وی همچنین تأکید کرد که نیروهای امنیتی با هرگونه اقدام شبهه برانگیزی در نزدیکی نهادها و مؤسسات نظامی برخورد خواهد کرد و افرادی که با این دستورات مخالفت کنند جان خود را به خطر می‌اندازند و مسئولیت این مسئله به عهده خودشان خواهد بود.

از زمان برکناری مرسی تاکنون حامیان وی با حضور در خیابان‌ها و میادین اصلی کشور خواستار بازگشت رئیس جمهور برکنار شده، به قدرت شده‌اند.

 طرفداران مرسی با شعار" شکستن کودتا" و مخالفان وی با شعار" پیروزی و عبور" امروز خیابانها آمدند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار