امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2718
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 154
علیرضا طاری‌بخش در ‌گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد اعتراض برخی از آهن‌فروشان به نحوه اجرای قانون ...

علیرضا طاری‌بخش در ‌گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد اعتراض برخی از آهن‌فروشان به نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: در جلسه مشترکی که دیشب در محل استانداری تهران با حضور معاون برنامه‌ریزی استانداری، رئیس اتحادیه آهن‌فروشان، معاون سازمان امور مالیاتی، رؤسای امور مالیاتی شهر تهران و استان تهران برگزار شد، مشکل آهن فروشان حل شد.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی افزود: در این جلسه توافق شد قانون مالیات بر ارزش افزوده به نحو شایسته اجرا شود و با توجه به حکم ماده 19 خریداران آهن از فروشندگان واقعی فاکتور خرید دریافت نمایند و اعتبار مالیاتی در صورت احراز شرایط مقرر بر اساس ماده 19 و 21 قانون مالیات بر ارزش افزوده پذیرفته می‌شود.

طاری‌بخش افزود: آهن‌فروشان ادعا می‌کردند که هنگام خرید آهن از افرادی که به صورت عمده در تناژ بالا از بورس کالا خریداری می‌کنند و به آنها می‌فروشند، آنها هنگام خرید امکان دریافت فاکتور ندارند، در حالی که ماده 21 و  19 قانون می‌گوید اعتبار مالیاتی به شرط دریافت و ارائه فاکتور خرید و فروش است و در این جلسه توافق شد، قانون به نحو شایسته اجرا شود.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی تأکید کرد: با هماهنگی و توافق در جلسه دیشب قرار شد، آهن‌فروشان از امروز مغازه‌های خود را باز کرده و قانون را اجرا کنند و مشروط به ارائه اظهارنامه دوره‌های گذشته تا 15 خرداد 92 حداکثر مساعدت بخشودگی جرایم در چارچوب ضوابط قانون مالیات بر ارزش افزوده با اولویت افرادی که اظهارنامه خود را در موعد مقرر تسلیم نموده‌اند، اعمال می‌شود.

طاری بخش گفت: همچنین مقرر شد، با پیگیری استانداری تهران ترتیبی اتخاذ شود که اعضای صنف آهن فروشان که پروانه فعالیت دارند، با تائید اتحادیه بتوانند مستقیم از بورس کالا آهن آلات مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

وی تأکید کرد: ممکن است در برخی موارد استثناء وجود داشته باشد که امکان صدور فاکتور برای اقلام خریداری شده نباشد، اما این یک قاعده نیست و قانون می‌گوید همه خرید و فروش کالا برای اعمال اعتبار قانونی نیاز به فاکتور واقعی دارد.

به گزارش فارس بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده در صورتی که حلقه‌های مختلف خرید و فروش یک کالا بدون ایجاد ارزش افزوده تکرار شود، باید فاکتور خرید و فروش دریافت و صادر شود و اگر مالیات بر ارزش افزوده در حلقه‌های تکراری وصول شود، با ارائه مستند و فاکتور واقعی مالیات تکراری مسترد خواهد شد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها