امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27194
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۲
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته مردم بحرین در حمایت از پزشکانی که در بازداشت به سر می‌برند تظاهرات برگزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته مردم بحرین در حمایت از پزشکانی که در بازداشت به سر می‌برند تظاهرات برگزار کردند.

این تظاهرات با عنوان «پزشکان ما سر تعظیم فرود نمی‌آورند» با حضور مردم و انقلابی‌های پایتخت برگزار شد.

چندی پیش دادگاه عالی بحرین جمعی از کادر پزشکی در این کشور را به دلیل مداوای مجروحان انقلاب و با اتهاماتی از قبیل تلاش برای براندازی، پنهان کردن اسلحه در بیمارستان به یک ماه تا 5 سال زندان محکوم کرد.

در ماه ژوئن سال جاری دادگاه تجدیدنظر علی اکری، جراح ارشد سابق در این بیمارستان را به پنج سال زندان محکوم و برای هشت نفر دیگر احکام زندان از یک ماه تا سه سال صادر کرد. 9 پزشک دیگر تبرئه شدند. دو پزشک دیگر که پیش‌تر هر کدام به 15 سال حبس محکوم شده بودند، از درخواست تجدیدنظر صرفنظر کرده و گفته می‌شود که یا کشور را ترک کرده و یا مخفی شد‌ه‌اند.

اوایل ماه سپتامبر نیز حکم حبس ابد برای 8 چهره شاخص تظاهرات اعتراضی بحرین و احکام سنگین زندان برای 13 تن دیگر تأیید شد. معترضان بحرینی دولت را متهم می‌کنند که با حبس و صدور احکام سنگین برای این چهره‌های شاخص معترض بحرینی به دنبال سرکوب و خفقان بیشتر و پایان بخشیدن به اعتراضات است.

دولت بحرین مدعی است که دادگاه‌ها براساس قانون اساسی مستقل‌اند و دولت در صدور این احکام سنگین نقشی نداشته است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها