امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27204
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان دقایقی پیش سخنرانی خود را در جشن افطار مرکزی هیئت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان دقایقی پیش سخنرانی خود را در جشن افطار مرکزی هیئت حمایت از مقاومت اسلامی لبنان را آغاز کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان سخنان خود را با این گفته آغاز کرد که مقاومت در لبنان دارای دیدگاه، اهداف، وظیفه و خط مشی روشنی است که از ابتدا از بینش و آگاهی برخوردار بود و همین موجب شد تا هر کس در این مقاومت بداند، کجا می‌رود و چه می‌کند. در حالی‌که این شفافیت دیدگاه و بینش را باید به ایمان و عزم و اراده مقاومت افزود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه افزود: دیدگاه، بینش و اهداف روشن و شفاف مقاومت در لبنان موجب شد تا این مقاومت تلاش کند، اهداف خود در آزادسازی اراضی اشغالی لبنان پیش از سال 1982 و همچنین اسرا و بازداشت شدگان مقاومت از زندان‌ها را محقق کند و در این راه مدعی نشده که مسئولیت محافظت و حمایت لبنان از خطرها را برعهده دارد، بلکه در این امر در کنار ارتش و نیروهای امنیتی سهیم است.

سیدحسن نصرالله با اشاره به اینکه پس از آزادسازی اراضی اشغالی لبنان، دومین هدف مقاومت در آزادی اسرای نمود پیدا می‌کند، تاکید کرد که این هدف مقاومت نیز طی چندین مرحله محقق شد و برخی از پرونده‌های معلق یعنی آزاد سازی «مزارع شبعا» و «تلال کفر شوبا» بیش از آنکه یک هدف برای مقاومت به شمار آید، حقی ملی است.

وی همچنین گفت: باز گرداندن پیکرهای شهدا و باز پس گیری آنها از اسرائیل حقی ملی و لبنانی است و مقاومت تا تحقق این هدف به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد، چون در این بین اراضی وجود دارد که همچنان در اشغال اسرائیل است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: مقاومت با هدف مشارکت و سهیم بودن در حمایت و پشتیبانی از مردم لبنان وارد عرصه شد و تفاهم‌نامه ژوئیه 1993 میلادی اولین معادله میدانی بود که مقاومت آن را جهت حمایت از شهروندان لبنانی تحمیل می‌کرد تا پس از آن تفاهم‌نامه آوریل از راه رسید تا معادله حمایت و پشتیبانی شهرهای لبنان از بمباران‌های اسرائیلی در قبال عدم بمباران شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمال سرزمین‌های اشغالی از سوی مقاومت به امضا برسد.

سیدحسن نصرالله تاکید کرد که ما برای لحظه‌ای هم ادعا نکردیم که تجهیزات و تسلیحات و توانمندی‌های نظامی همچون تجهیزاتی در اختیار داریم که اسرائیل در جنگ ژوئیه در اختیار داشت و تلاش کرد، موجب ایجاد موازنه وحشت و ترس میان لبنان و اسرائیل شود. آنچه در لبنان روی داد، مقاومتی مردمی و پذیرش و استقبالی مردمی بود که ما را به مرحله ایجاد موازنه ترس و وحشت و بازدارندگی سوق داد. این موجب شده که اسرائیل پیش از هر تجاوز به لبنان هزار موضوع و مسئله را مورد محاسبه قرار دهد.
ادامه دارد..
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار