امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27206
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 212
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، عملیات نیروهای ارتش سوریه در منطقه «القابون» از توابع ریف دمشق در جنوب سوریه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، عملیات نیروهای ارتش سوریه در منطقه «القابون» از توابع ریف دمشق در جنوب سوریه بیش از آنچه پیش بینی شده بود و انتظار می‌رفت به درازا کشید که دلایل این امر در ادامه خواهد آمد.

هم اکنون عملیات‌ نظامی نیروهای ارتش سوریه در منطقه القابون پس از اینکه این نیروها موفق شدند، کنترل کامل نقاط استراتژیک این منطقه را در از مزارع «البعلة» گرفته تا «بازار قاچاق» و از آنجا به محله «تشرین» که حد فاصل القابون «برزه» به شمار می‌آید، به شکلی ریشه‌ای و اساسی رو به اتمام و پایان است.

در این ارتباط یک منبع نظامی در ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق توضیح داد که هم اکنون به طور کلی می‌توان گفت که منطقه القابون منطقه‌ای امن به شمار می‌آید، اما هنوز این موضوع به صورت رسمی از سوی ارتش و نیروهای مسلح سوریه به این جهت اعلام نشده چون یگان‌های ارتش سوریه از پاکسازی کامل کانون‌ها و هسته‌های مسلح پراکنده شده در منطقه «البعله» و بوستان‌های مرتبط به منطقه «الحافه» در برزه اطمینان کامل پیدا نکرده‌اند.

این منبع نظامی ارتش سوریه تاکید کرد که نتایج عملیات‌های ارتش سوریه در این مناطق تماما براساس طرح‌ها و نقشه‌های ریخته شده در حال به دست آمدن است و هر روز روند سریع‌تری را نسبت به گذشته به خود می‌گیرد.

همچنین منبع مذکور توضیح داد که آخرین پایگاه‌ها و مقرهای افراد مسلح در منطقه «القابون» پس از انجام عملیات‌های تفحص و گشت زنی در منطقه البعله و هم چنین اطراف مسجد جامع «الکبیر» منهدم شده و هم اکنون تنها باید بلندترین نقطه القابون معروف به ساختمان «الجمعیات» می‌بایست از وجود عناصر مسلح به طور کامل پاکسازی شود که امروز جمعه از جمله اهداف یگان‌های توپخانه ارتش سوریه بود که هدف قرار گرفت و منهدم شد. چراکه براساس آخرین اطلاعات به دست آمده گروه‌های مسلح این ساختمان را به مرکز فعالیت‌های تروریستی خود تبدیل کرده بودند و براثر حملات یگان‌های توپخانه ارتش سوریه بیش از 20 فرد مسلح در این ساختمان کشته شدند.

بنابر اظهار این منبع آگاه نظامی در ارتش سوریه هم اکنون منطقه «القابون» و به خصوص راه‌های اصلی ارتباطی این منطقه با دو منطقه «مساکن برزه» و «برزه البلد» در محاصره نیروهای ارتش سوریه قرار دارد و بزرگراه بین المللی پس از به دست گرفتن کنترل منطقه «الصناعیه» و اعلام آن به عنوان منطقه امن تحت تسلط یگان‌های ارتش سوریه قرار دارد، چراکه منطقه الصناعیه دومین منطقه اصلی و مهم نزدیک به بزرگراه بین المللی از یک سو و «جوبر» از سوی دیگر است و تامین امنیت و به دست داشتن کنترل آن ضرورتی بزرگ و مهم به شمار می‌آید.

اما درباره تونل‌های القابون این منبع نظامی در ارتش سوریه تاکید کرد که این نقاط هم پس از مقرها و مراکز تجمع افراد مسلح هدف قرار گرفته و منهدم شدند و انهدام آنها تاثیر بسزایی در تسریع عملیات نظامی ارتش سوریه در این منطقه داشته است و برای اینکه به موضوع تونل‌های مورد استفاده از سوی عناصر مسلح و گروه‌های تروریستی در این منطقه هرچه سریع‌تر پایان داده شود، گروه ویژه‌ای برای کشف و انهدام این تونل‌ها در ارتش سوریه تشکیل شد.

وی افزود: عملیات کشف و انهدام تونل‌های مورد استفاده عناصر مسلح و گروه‌های تروریستی حدود دو هفته طول کشید و طی آن بیش از 6 تونل در اندازه‌های مختلف منهدم شدند که منطقه القابون به مناطقی همچون «غوطة شرقیة» و «برزة البلد» مرتبط می‌کرد.

اما در خصوص تاخیر حاصله در پایان دادن به عملیات ارتش سوریه در منطقه القابون و اعلام آن به عنوان منطقه امن این منبع آگاه در ارتش سوریه دلیل این امر را حصول اطمینان کامل از پاکسازی شدن منطقه از عناصر مسلح بیان کرد، به گونه‌ای که امکان بازگشت آنها دیگر باره وجود نداشته باشد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها