امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27213
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۳
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «هنری فورد» در سال 1913 اولین کارخانه خودروسازی بزرگ خود را در شهری تأسیس کرد که بعدها به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «هنری فورد» در سال 1913 اولین کارخانه خودروسازی بزرگ خود را در شهری تأسیس کرد که بعدها به «قلب صنعت خودروسازی» آمریکا معروف شد.

با ورود کارخانه‌های خودروسازی به «دیترویت»، موجی از مهاجرین جویای کار هم به این شهر روانه شدند و جمعیت این شهر تا دهه 1950 به حدود دو میلیون نفر نفر رسید. حالا دیترویت با آسمان‌خراش‌های سر به فلک کشیده به چهارمین شهر بزرگ آمریکا تبدیل شده بود. دیترویت در آستانه خلق یک انقلاب صنعتی دیگر بود.

این درخشش اما دوام زیادی نداشت. مشکلات اقتصادی خیلی زود بر این شهر سایه افکند و سقوط «دیترویت» را کلید زد. با خروج کارخانه‌های خودروسازی از دیترویت و مشکلات اقتصادی این شرکت‌ها، ستاره بخت «دیترویت» هم رو به زوال گذاشت.

دیترویت که مدت‌ها عنوان پایتخت صنعتی قرن بیستم را یدک می‌کشید و نقش گسترده‌ای در شکل‌دهی به دنیای مدرن داشت، درگیر مصائب اقتصادی شد که امروز آن را به یک ویرانه تبدیل کرده است.

مشکلات اقتصادی ساکنان این شهر را به فکر ترک آن انداخت، به نحوی که امروزه جمعیت این شهر به 700 هزار نفر رسیده است. تنها بین سال‌های 2000 تا 2010، بیش از 250هزار نفر این شهر را ترک کرده‌اند.

شهر دیترویت در چند سال اخیر با فساد مالی، افزایش جرم و جنایت، و همچنین فروپاشی صنعت خودروسازی مواجه بوده است. مهاجرت ساکنین دیترویت به حاشیه‌های شهر موجب بروز هرج و مرج و ناآرامی در خیابان‌های این شهر شده است.

در حال حاضر آمار قتل در این شهر به بالاترین حد در 40 سال اخیر رسیده است. بسیاری از مراکز خدماتی شهر به ویرانه تبدیل شده است، به نحوی که تنها یک سوم آمبولانس‌های شهر فعال بوده و خودروهای پلیس و آتش‌نشانی هم بسیار قدیمی بوده و در وضعیت نامناسبی هستند. 78هزار خانه در این شهر متروکه شده و 40درصد چراغ‌های راهنمایی آن هم کار نمی‌کنند.

ادامه این مشکلات نهایتا مسئولان «دیترویت» را مجبور کرد تا امروز اعلام ورشکستگی کنند. این بزرگترین مورد اعلام ورشکستگی در تاریخ آمریکا است و حالا مسئولان شهری امیدوارند با فروش اموال عمومی کسری بودجه هنگفت دیترویت را جبران کنند. امری که به نظر نمی‌رسد به سادگی محقق شود.
ساختمان تاریخی «ویلیام لیوینگ استون»هتل امریکنهتل «فورت شلبی»
سالن تئاتر «یونایتد آرتیستس»بانک ملی دیترویتساختمان «فارول»
پاسگاه پلیس پارک «هایلند»هتل «لپلازا»
کارخانه خودروسازی «فیشر بادی»پیانوی مدرسه سن آلبرتوس
طبقه هجدهم برج «دیوید برادریک»، اتاق دندانپزشکی
ساعت ذوب‌شده دبیرستان «کاس»کلیسای سابق موحدینکلیسای مسیحیان شرق
ساختمان متروکه «لوبن»
ساختمان متروکه «ریچ دکس»مدرسه سنت مارگارت
دبیرستان «ویلبور رایت»، کلاس زیست شناسیکتابخانه عمومی مجموعه سنت کریستوفر
کارخانه خودروسازی «پکرد»سالن «ونیتی»آپارتمان‌های متروکه دیترویت
مدرسه ابتدایی «جین کوپر»، بهار 2008
مدرسه ابتدایی «جین کوپر»، بهار 2009
استگاه قطار متروکه مرکزی «میشیگان»یکی از محلات جنوبی دیترویت
بقایای کارخانه خودروسازی «پکرد» که خط تولیدش را در اواخر دهه 1950 تعطیل کرد
خانه‌های متروکه در همه جای دیترویت یافت می‌شوند/78هزار خانه در این شهر متروکه‌اند
   


«سرزمین مردگان»بیمارستان متروکه
خانه‌ای متروکه با پس زمینه آسمان خراش «جنرال موتورز»کارخانه‌ای متروک
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار