امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2725
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان در سخنانی به عنوان طراح طرح اصلاح موادی از آئین‌نامه داخلی مجلس که درباره سامان‌دهی انتخابات‌های داخل صحن علنی بود، اظهار داشت: کسانی که در برخی انتخابات‌ها کاندیدا می‌شوند، با داد زدن از صندلیشان، اعلام کاندیداتوری می‌کنند و به همکاران دیگر خودشان را معرفی می‌کنند که این در شأن مجلس نیست.
وی افزود: با تصویب این طرح همه انتخابات‌ها، چه انتخابات هیئت‌رئیسه دائم، چه انتخابات هیئت‌رئیسه موقت و یا چه انتخابات نمایندگان ناظر مجلس برای عضویت در مجامع و هیئت‌های مختلف، سامان پیدا می‌کند.
رسایی ادامه داد: هم‌اکنون فرصت‌ها به صورت عادلانه برای همه وجود ندارد و اعتراضاتی در این زمینه و انتقاداتی مطرح می‌شود، با تصویب این طرح کسانی که می‌خواهند در هیئت‌رئیسه عضویت یابند، یک هفته قبل به هیئت‌رئیسه موقت مراجعه می‌کنند و سوابق و شرح‌حالشان را ارائه می‌دهند، با تصویب این طرح، انتخابات‌ها درون صحن از این بی‌نظمی خارج می‌شود و نمایندگان دیگر لازم نیست که فریاد بزنند کاندیدا هستند و یا آن یکی بگوید کاندیدا نیستم، پیشنهاد شده که رئیس مرکز پژوهش‌ها هم به معرفی هیئت‌رئیسه در صحن علنی کاندیدا شود تا نمایندگان رأی دهند و حتی به او برای دقایقی فرصت داده شود تا بتواند سخنرانی کرده و از خودش دفاع و برنامه‌هایش را ارائه کند.
رسایی با ذکر این نکته که این طرح برای اینکه انتخابات درون صحن علنی سامان یابد و از شکلی که خلاف شأن مجلس است، خارج شود و فرصت‌ها عادلانه باشد، ارائه شده است.
انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها