امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27253
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 206
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سید مهدی عبادی» مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) در تاجیکستان در مراسم ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سید مهدی عبادی» مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) در تاجیکستان در مراسم اختتامیه بیست و چهارمین کارگاه آموزشی خیاطی که با حمایت این نهاد مقدس در دوشنبه صورت گرفت، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، تصریح کرد که بندگان خدا با روزه گرفتن برای نزدیکتر شدن به خدا تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به این که همه سختی‌ها، تلاش و کار و آموزش برای این است که شرافت و  کرامت انسان محفوظ بماند، به کارآموزانی که اختتامیه دوره آموزشی خیاطی را برگزار می‌کردند، خاطرنشان کرد که شرط موفقیت، دانستن ارزش خود است.

عبادی با بیان این که ارزش انسان به انسانیت او است، کارآموزان را برای کمک به یکدیگر تشویق کرد.


«علیشیر فرامرزاف» رئیس مرکز آموزشی بزرگسالان وزارت محنت (رفاه و تأمین اجتماعی) تاجیکستان نیز از کمیته امداد امام خمینی (ره) که مسیر خوداتکایی و خودکفایی را با برگزاری کارگاه‌های آموزشی فراهم می‌کند، قدردانی کرد.

وی کارآموزان را تشویق کرد که مهارت خود را برای انجام کارهای تولیدی بیشتر و بهتر بالاتر ببرند تا در تأمین زندگی آنان موثر باشد.

هنرآموزان نیز از کمیته امداد به خاطر برگزاری این کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی که به ارتقا مادی زندگی‌شان کمک می‌کند، قدردانی کردند.

در پایان این مراسم به 29 کارآموزی خیاطی که موفق به گذراندن دوره آموزشی 3 ماهه شده بودند، مدرک مهارت اعطا شد.

همچنین از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) در تاجیکستان، به نفر اول این دوره آموزشی به لحاظ مهارت‌افزایی، یک چرخ خیاطی و به نفر دوم مبلغ 400 دلار وام بدون‌بهره اهدا شد.


کمیته امداد امام خمینی (ره) در تاجیکستان در طول فعالیت 18 ساله خود در این کشور 67 کارگاه آموزشی خیاطی، طلاسازی، سنگ‌تراشی، آموزش رایانه و غیره برگزار کرده که فراگیران موفق به جذب در بازار کار شده و یا خودکفا در تولید و امرار معاش شده‌اند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها