امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27266
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۴
تعداد بازدید: 65
احمد علم شاهی، مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره ارائه تسهیلات از ...

احمد علم شاهی، مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره ارائه تسهیلات از صندوق توسعه ملی به چاپخانه‌داران، بیان داشت: در حال جمع‌آوری اسامی ناشران و چاپخانه‌داران از استان‌های کشور برای بحث سرمایه در گردش هستیم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا برای ارائه تسهیلات بانکی به ناشران و چاپخانه‌داران با صندوق توسعه ملی تفاهم‌نامه‌ای امضاء شده است، اضافه کرد: هنوز تفاهم‌نامه‌ای امضاء نشده است چراکه متن تفاهم‌نامه میان وزارت ارشاد و صندوق توسعه ملی نوشته و مراحل کارشناسی آن نیز صورت گرفته است و برای عملیاتی کردن آن هم منتظر امضاء مسئولان ذی‌ربط هستیم.

علمشاهی ادامه داد: نامه‌ای از سوی دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران و اداره کل اتحادیه استان‌های کشور تنظیم و ارسال شده است تا آنها اسامی ناشران و چاپخانه‌داران را برای استفاده از تسهیلات سرمایه در گردش جمع‌آوری و به دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد ارسال کنند تا در نهایت اسامی آنها از سوی این وزارتخانه به صندوق توسعه ملی ارائه و ارسال شود.

بر اساس این گزارش، طبق گفته علی اسماعیلی، سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وام‌های صندوق توسعه ملی در جهت سرمایه در گردش است نه احداث کارخانه و برای تجهیز و تکمیل و راه‌اندازی این موارد اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها