امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27267
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۴
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هم محصولات داخلی و هم فیلم‌های خارجی فروش بالایی در جدول گیشه نمایش سینماهای کشور کره جنوبی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هم محصولات داخلی و هم فیلم‌های خارجی فروش بالایی در جدول گیشه نمایش سینماهای کشور کره جنوبی داشته‌اند.

در همین ارتباط است که اهل فن از جشن سینمای کره‌جنوبی اسم می‌برند و می‌گویند تولید و توزیع کنندگان فیلم در این منطقه از جهان، این روزها بسیار خوشحال هستند. به گفته آن‌ها، این خوشحالی چندان هم بی‌دلیل نیست. میزان استقبال تماشاگران از فیلم‌های کره‌ای و خارجی در شش ماه اول سال جاری میلادی، بسیار خوب و بالا بوده است. کنسول فیلم کره که به صورت مرتب وضعیت فروش فیلم‌ها در جدول گیشه‌ نمایش سینماهای کشور را گزارش می‌دهد، در بیانیه رسمی خود اعلام کرده که در نیمه اول سال 2013 بیش از 98 میلیون تماشاچی به دیدن فیلم‌های سینمایی رفته‌اند. این رقم یک رکورد تازه برای جدول گیشه نمایش سینماهای کره جنوبی به حساب می‌آید.
در سال 2012 و در فاصله ماه‌های ژانویه تا ژوئن، سینماهای کره جنوبی حدود 19 درصد کمتر از این رقم فروش را در جدول گیشه نمایش تجربه کردند. این افزایش رشد 19 درصدی در نیمه اول سال 2013 دلایل زیادی دارد، گزارش کنسول فیلم کره حکایت از آن می‌کند که هر دو گروه فیلم‌های بومی و خارجی با استقبال تماشاگران روبرو شده‌اند و یک رکورد تازه را برای این فیلم‌ها رقم زده‌اند. استقبال از محصولات داخلی 24 افزایش یافته، در حالی که رقم استقبال از محصولات خارجی، یک افزایش 11 درصدی را نشان می‌دهد.

به این ترتیب، تعداد 56 میلیون تماشاچی در نیمه اول سال 2013 به تماشای فیلم‌های کره‌ای نشستند و حدود 42 میلیون تماشاچی دیگر به دیدن محصولات خارجی رفتند. به نوشته نشریه هفتگی اسکرین اینترنشنال، در سال 2012 فقط یک فیلم سینمایی در کره جنوبی بیش از 5 میلیون تماشاچی داشت. این فیلم اکشن ابر قهرمانانه و کمیک استریپی «آونجرز/ انتقام گیران» بود که توانست نزدیک 8 میلیون تماشاچی را جذب خود کند. اما در نیمه اول سال 2013 تعداد بیشتری فیلم توانستند بیش از 5 میلیون تماشاچی را به داخل سالن‌های سینماها بکشانند. فیلم کره‌ای «معجزه در سلول شماره‌7» مقام اول را در این رابطه به خود اختصاص داد. این فیلم توانست نزدیک 12 میلیون بیننده را به داخل سالن‌های سینما بکشاند و تعجب و شگفتی اهل فن و تحلیل‌گران اقتصادی سینما را برانگیزد.
«مرد آهنی 3»با جذب 9 میلیون تماشاچی مقام دوم را از آن خود کرد. اکشن دلهره‌آور و پر رمز و راز «پرونده برلین»با بازی جونگ وو ها بیش از 7 میلیون تماشاچی داشت و در ردیف سوم نشست. چهارمین فیلمی که موفق شد تماشاچی زیادی داشته باشد بازهم محصولی از صنعت سینمای کره است. این فیلم «بزرگ و محرمانه» نام دارد که نزدیک 7 میلیون تماشاچی را جذب خود کرد . با نمایش عمومی چنین فیلم‌هایی بوده است که جدول گیشه نمایش سینماهای کره جنوبی شاهد یک رشد بسیار بالا بوده و در مقایسه با سال قبل، خبر از یک افزایش فروش 13 درصدی بدهد.

گزارش کنسول فیلم کره یکی از دلایل مهم افزایش فروش فیلم‌ها در جدول گیشه نمایش سینماهای کشور و فروش بیشتر بلیط سینماها را در رشد روز افزون نمایش فیلم‌های سه بعدی می‌داند. این گزارش می‌گوید تماشاگران سینما واهمه‌ای از پرداخت پول بیشتر برای خرید بلیط‌های فیلم‌های سه بعدی(و هم چنین فیلم‌هایی که در سینماهای آیمکسی به نمایش در می‌آیند) ندارند. با اشاره‌ای به فیلم‌های آونجرز و مرد آهنی 3 -که پرفروش‌ترین فیلم‌های خارجی سال 2012 و 2013 بوده‌اند-مسئولان کنسول فیلم کره به این نکته اشاره می کنند که فیلم های سه بعدی و آیمکسی باعث رشد فروش بلیط سینماها و موفقیت بیشتر محصولات سینمایی در روی پرده شده آند.
فیلم‌های کره‌ای در نیمه اول سال جاری میلادی، حدود 57 درصد از فروش کلی جدول گیشه نمایش را از آن خود کرده‌اند. این رقم فروش از سال 2006 تا به حال، سابقه نداشته است. به این ترتیب در هفت سال اخیر ، این نخستین بار است که محصولات داخلی ، موفق به کسب چنین جایگاه و موقعیت بالا و ممتازی می‌شوند. به گفته تحلیل‌گران اقتصادی سینما، فیلم‌هایی مثل معجزه در سلول شماره‌7 ، پرونده برلین ، بزرگ و محرمانه و دنیای جدید عامل مهم و موثری در این موفقیت کلان بوده‌اند. این موفقیت عظیم در حالی نصیب محصولات داخلی می‌شود که تعداد فیلم‌های خارجی نمایش داده شده در نیمه اول سال 2013 تا حد زیادی افزایش یافت. طی شش ماه اول سال 323 فیلم خارجی در سینماهای کره جنوبی به روی پرده رفتند. این تعداد فیلم خبر از یک افزایش 50 درصدی در مقایسه با سال قبل می‌دهد.

سال 2012 هفتاد درصد فیلم‌هایی که در کره جنوبی به نمایش عمومی در آمدند، محصولات خارجی بودند. در این سال، تعداد 289 فیلم خارجی به روی پرده سینماهای کره جنوبی رفت. این در حالی است که در سال 2011 همین تعداد فیلم (که شامل هر دو محصولات داخلی و خارجی می‌شد) در کره جنوبی به نمایش عمومی درآمد. کنسول فیلم کره عقیده دارد افزایش نمایش محصولات خارجی، به واسطه تلاش بیشتر توزیع‌کنندگان سینمایی برای غالب شدن بر بازار نمایش و فروش فیلم است. این توزیع کنندگان عقیده دارند تماشاگران سینما در این کشور آسیایی به دنبال تنوع در محصولاتی هستند که به روی پرده سینماها می‌روند.
در عین حال ، یکی از سیاستهای جدید تولید و توزیع کنندگان فیلم در کره جنوبی این است که یک سری از فیلم‌ها را برای مدت زمانی معین و کوتاه به نمایش عمومی می‌گذارند. این کار از یک سو راه را برای اکران عمومی تعداد بیشتری فیلم هموار می‌کند و از سوی دیگر، تماشاگران مجبور هستند در مدت زمان کوتاهی به دیدن این فیلم‌ها بروند و فروش بیشتری را در مدت زمان کمتری برای آن‌ها به ارمغان بیاورند.

شرکت تولید و توزیع فیلم سی‌جی ‌ام موفق شد 23 درصد از رقم فروش جدول گیشه نمایش سینماهای کشور در نیمه اول سال 2013 را از آن خود کند. این شرکت با توزیع فیلم‌های پرونده برلین، برج، جی آی‌جو :تلافی و مشت‌های افسانه توانست به این موقعیت دست پیدا کند. شرکت فیلم‌سازی نکست اینترتینمنت وورلد تا ماه مه با فیلم‌های معجزه در سلول شماره 7 و دنیای جدید موفق ترین شرکت تولید و توزیع فیلم بود. اما اکران عمومی اکشن علمی تخیلی سفرهای ستاره‌ای به درون تاریکی در ماه ژوئن توسط شرکت سی‌جی‌ام، باعث رانده شدن شرکت نکست اینترتینمنت وورلد به ردیف دوم شد، این شرکت 21.5 درصد از رقم فروش کلی فیلم‌ها در شش ماه اول سال جاری میلادی را به خود اختصاص داد.
ده فیلم پرفروش نیمه اول سال 2013 به شرح زیر هستند. این فیلم‌ها که شامل هردو گروه محصولات سینمایی داخلی و خارجی می‌شوند.در فاصله اول ژانویه تا سی‌ام ژوئن به روی پرده سینماهای کره جنوبی رفتند.

1ـ معجزه در سلول شماره 7(کره) ، 13 میلیون فروش
2ـ مرد آهنی 3 (آمریکا) ، 9 میلیون فروش
3ـ پرونده برلین (کره)، 7 میلیون فروش

4ـ بزرگ و محرمانه (کره)، 6.5 میلیون فروش
5ـ دنیای جدید (کره)، 5 میلیون فروش
6ـ مردی روی لبه (کره) ، 4 میلیون فروش
7ـ جنگ جهانی زد (آمریکا)، 3 میلیون فروش
8ـ برج(کره) ، 3 میلیون فروش
9ـ مرد پولادین (آمریکا) ، 2 میلیون فروش

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها