امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27269
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۴
تعداد بازدید: 143
محمد حسنی مدیر عامل بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره عدم حضور ...

محمد حسنی مدیر عامل بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره عدم حضور بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان در شصت و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت اظهار داشت: از ابتدا هم قرار نبود در شصت و پنجمین نمایشگاه بین المللی فرانکفورت شرکت کنیم.

وی افزود: به لحاظ مسائل بودجه‌ای به حدی در محدودیت هستیم که انجام برنامه‌های جاری داخلی توسط ما خودش هنری است، چون واقعا آنچه شایسته بنیاد ادبیات داستانی بود و در ذهن ما برای آن برنامه‌ها داشتیم ولی متاسفانه هیچ‌گاه فراهم نشد.

مدیر عامل بنیاد ادبیات داستانی اضافه کرد: اگر بودجه‌ای هم داشتیم بدون شک در نمایشگاه فرانکفورت شرکت نمی‌کردیم، چون هزینه‌ای که ما در این گونه برنامه‌ها صرف می‌کنیم (با احتساب صرفه‌جویی‌ها) همچنان هزینه هنگفتی خواهد بود، بویژه با شرایط ارز و یورو و دلار و...، این در حالی است که یک نویسنده و پژوهشگر در داخل با اعداد و ارقام ناچیزی نسبت به آن هزینه‌ها می‌تواند آثار خوبی خلق کند و ما می توانیم از او آنها حمایت کنیم.

وی اضافه کرد: نویسنده‌های بسیاری داریم که مشکل داشته و یا گرفتار بیماری هستند، شاید شایسته نباشد این هزینه مورد نیاز داخل را در خارج صرف کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ورودی به برنامه‌های دیگر متولیان امر ندارم، عنوان کرد: سال گذشته هم که ما برنامه‌ریزی کرده بودیم تا در نمایشگاه فرانکفورت حضور داشته باشیم دو مطلب وجود داشت، اول اینکه فکر نمی‌کردیم شرایط بودجه تا این حد بسته باشد، دوم اینکه هنوز شرایط عادی بود و قرار بود برای اولین بار به بنیاد ادبیات داستانی بودجه به معنای واقعی کلمه اعطا شود، سوم اینکه ما برنامه‌ریزی کرده بودیم نمایشگاه فرانکفورت را بر اساس اقتضای خودش وارد شویم نه بر اساس دیدگاه خودمان؛ اقتضای این نمایشگاه در راستای بحث کپی‌رایت، معرفی ادبیات، نویسندگان، نشست‌ها و مذاکره برای رد و بدل کردن کتاب است نه مسائل دیگر.

وی افزود: ما برای این موارد برنامه ریزی کرده و وقت صرف کرده بودیم اما شرایط فراهم نشد تا شرکت کنیم، امسال هم به دلیل مسایل بودجه‌ای شرکت نمی‌کنیم، اما اگر پولی هم باشد واقعا شایسته نیست در برنامه‌های خارجی صرف شود، وقتی که در داخل تا این حد مشکلات وجود دارد، وقتی که برخی از مجموعه‌های داخلی با رقم‌های خیلی کمتری کارهای بزرگتری می‌توانند انجام دهند، وقتی که می‌توان در نمایشگاه فرانکفورت با اخذ غرفه کوچک دست پر با مذاکرات خوب بازگشت و به جای کار حجمی کار نرم افزاری قوی انجام دهیم، چرا نباید اینگونه باشد.

حسنی ضمن انتقاد از شرایط موجود و حضور در نمایشگاه فرانکفورت متذکر شد: با توجه به شرایط فعلی نسبت به شرکت در اینگونه نمایشگاه‌ها انتقادهایی دارم، اما یک سوال از تمام حاضران و شرکت کنندگان در ادوار گذشته نمایشگاه‌های خارجی اعم از بولونیا و فرانکفورت دارم و آن اینکه دستاورد ملموس خود را ارائه کنید؟ چقدر هزینه شده است؟ هزینه واقعی شاید بیشتر از هزینه‌های اعلامی باشد اما نکته این است که دستاورد چه بوده است؟

مدیر عامل بنیاد ادبیات داستانی در مواجه با این سوال خبرنگار فارس که نرسیدن ما به دستاوردهای مدنظر دلیل بر عدم شرکت نیست،‌ گفت: به هیچ وجه وارد حوزه مدیریت افراد نمی‌شوم، اما نظر من این است اگر در کشور پول کم است هر عملی که انجام می‌دهیم باید توجیه پذیر باشد.

انتهای پیام/ و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها