امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27294
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 132
سعدالله زارعی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌در خصوص احتمال حضور جک استراو وزیر ...

سعدالله زارعی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌در خصوص احتمال حضور جک استراو وزیر اسبق امور خارجه انگلیس در مراسم تحلیف حسن روحانی اظهار داشت: جک استراو در حال حاضر نماینده مجلس عوام انگلستان است و سمت رسمی در وزارت خارجه این کشور ندارد، هر چند که وی عضو انجمن دوستی ایران و انگلیس نیز محسوب می‌شود.

 

*‌جک استراو نماد قرارداد‌های خفت‌بار سعدآباد و پاریس است

 

زارعی با بیان اینکه سفر استراو به تهران در قامت یک نماینده مجلس عوام انگلیس مسئله‌ای عادی و کم اهمیت تلقی می‌شود، ادامه داد: اما از آنجایی که او به عنوان وزیر خارجه انگلیس در گذشته یکی از سه عضو اروپایی در مذاکرات بوده و قرارداد سعدآباد و قرارداد تکمیلی آن در پاریس که برای ایران قراردادی نامناسب و در نوع خود خفت‌بار بوده در دوره او اتفاق افتاده است، از این جهت سفر وی به تهران برای ملت ایران ناخوشایند محسوب می‌شود.

 

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: مردم ایران نگران هستند با سفر جک استراو به تهران تحمیلات جدیدی علیه کشورمان صورت گیرد هر چند که تکلیف ایران با این تحمیل‌ها روشن بوده و مردم زیر بار تحمیلی که استقلال و حاکمیت ملی آنها را نقض کند نمی‌روند.

 

وی حضور استراو در تهران و در مراسم تحلیف روحانی را یک امر نامبارک و ناخوشایند عنوان کرد و افزود: حضور جک استراو در مراسم تحلیف «نمادین» است و اگر قصد آنها زمینه‌سازی برای بازگشایی سفارت انگلیس هم باشد این امر مربوط به دستگاه سیاست خارجی است و استراو نیز سمتی در این وزارتخانه ندارد.

 

* پیام سفر جک استراو به تهران اثرگذاری فشارهای بین‌المللی است

 

زارعی در خصوص پیام حضور جک استراو در مراسم تحلیف روحانی خاطرنشان کرد:‌ از نظر غربی‌ها حضور استراو در تهران این پیام را به دنیا می‌دهد که ایران تغییر کرده و فشارها بر روی این کشور موثر واقع شده است، لذا غربی‌ها حضور وزیر خارجه اسبق انگلستان را در تهران موفقیت خود می‌دانند.

 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها