امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27295
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 52
زهره الهیان عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درخصوص احتمال حضور جک استرو ...

زهره الهیان عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درخصوص احتمال حضور جک استرو وزیر سابق امور خارجه انگلیس در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب اظهار داشت: اخیراً بعد از پیروزی آقای روحانی در انتخابات شاهد این هستیم که مقامات انگلیسی بعضاً اشاراتی به بازگشایی سفارت انگلیس در تهران و تجدید و گسترش روابط دارند.
 
وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد آقای جک استرو وزیر سابق انگلیس با هماهنگی دولت این کشور ماموریت بازگشایی سفارت انگلیس در تهران را دارد که نشان از اشتیاق انگلیس برای بازگشایی سفارت خود در ایران است.
 
عضو کمیسیون سیاست خارجه مجلس هشتم تاکید کرد که آقای روحانی و تیم سیاست خارجی وی نباید موضع انفعالی در رابطه با اتخاذ اینگونه مواضع از طرف انگلیس داشته باشند.

الهیان در ادامه به مصوبه‌ای که در مجلس هشتم با موضوع کاهش روابط با انگلیسی به تصویب رسید اشاره و خاطرنشان کرد: این مصوبه ناشی از اقدامات خیانت بار انگلیس در آن شرایط بود چراکه این کشور در فتنه 88 دخالت میدانی داشت و بی.بی.سی نیز به عنوان بنگاه سخن پراکنی درصدد ایجاد جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی بود.

وی افزود: سفیر انگلیس نیز در تهران بعد از فتنه 88 اقدامات مداخله جویانه‌ای را پیش گرفت و مواضع توهین آمیزی نسبت به مردم و نظام مقدس اسلامی از خود اتخاذ کرد که همین امر سبب تصویب کاهش رابطه با انگلیس در مجلس هشتم شد.

عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی خطاب به دولت یازدهم گفت: دولت آقای روحانی یک بازخوانی کامل و جامع از ثمرات حضور انگلیس در ایران داشته باشد، چراکه همواره ملت ایران و افکار عمومی خاطرات ناخوشایندی از حضور انگلیس در ایران دارند، بنابراین باید از اتخاذ مواضع شتابزده پرهیز شود.

الهیان تاکید کرد: مواضعی که درباره انگلیس قرار است صورت بگیرد باید براساس حقوق قانونی ملت مردم و همچنین مصوبه مجلس هشتم مبنی بر کاهش ارتباط با انگلیس باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها