امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27299
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 84
حسن ابوالقاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد اعطای مجوز رادیولوژی به پزشکان عمومی و سایر متخصصان که به تازگی از سوی وزارت بهداشت ...

حسن ابوالقاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد اعطای مجوز رادیولوژی به پزشکان عمومی و سایر متخصصان که به تازگی از سوی وزارت بهداشت اعلام شده بود گفت: توانمند کردن پزشکان در قالب‌های علمی و تخصصی کار پسندیده‌ای است.

وی ادامه داد: ما لزوماً نباید در یک قالب و چارچوبی که سالها مطرح بوده و در آن حرکت کرده‌ایم بمانیم بلکه اگر در جایی نیاز بود می‌توانیم از این قالب بیرون بیاییم.

ابوالقاسمی گفت: زمانی که در جایی نیازی مطرح شد و مردم به خدمتی نیاز داشتند می‌توانیم پزشکان را توانمند کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بنابراین پزشکان در این عرصه می‌توانند بیایند و خدمت را عرضه کنند اما باید با لحاظ کردن تمام جنبه‌های تخصصی و ملاحظات در این زمینه این اقدام انجام گیرد اما منعی ندارد.

وی تصریح کرد: می‌توانیم پزشکان عمومی و پرستاران را کاملاً ورزیده و با مهارت کنیم چرا که در کشورهای غربی شاهد بوده‌ایم که اختیار انجام برخی روش‌های مهم را به پرستاران داده‌اند.

ابوالقاسمی گفت: بنابراین برای هر کسی که به این نتیجه برسیم که می‌تواند توانمند شود و صلاحیت انجام این خدمات را دارد و محدودیت قائل شدن منطقی نیست.

به گزارش فارس،در هفته گذشته اخباری مبنی بر اعطای مجوز انجام خدمات رادیولوژی به پزشکان عمومی و سایر متخصصان مطرح شد که پس از اعتراض رادیولوژیست‌ها،معاون درمان وزیر بهداشت آن را منتفی اعلام کرد.

با این وجود وزیر بهداشت مجدداً از دادن مجوز خدمات رادیولوژی به پزشکان عمومی و اجازه انجام سونوگرافی به متخصصان زنان دفاع کرد و گفت: این واگذاری بر اساس استانداردهای جهانی در حال بررسی است و نباید مردم را از این امکان محروم کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها