امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27315
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، جنبش تمرد تونس اعلام کرد حدود 372 هزار امضا برای براندازی مجلس ملی موسسان این کشور جمع ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، جنبش تمرد تونس اعلام کرد حدود 372 هزار امضا برای براندازی مجلس ملی موسسان این کشور جمع آوری کرده است.

این جنبش تاکید کرد که تا هفته آینده یک میلیون و 500 هزار امضا جمع خواهد کرد.

محمد بنور، سخنگوی جنبش تمرد تونس در نشستی خبری در پایتخت تونس گفت: این جنبش 24 مرکز هماهنگی در نقاط مختلف کشور اختصاص داده است تا امضاها را از شهروندان جمع کنند و هماهنگی بین تیم های کاری در پایگاه های شبکه اجتماعی فیس بوک و تیم های دیگر که در بیرون فعال هستند وجود دارد.

 جنبش تمرد تونس متشکل از گروهی از جوانان تونسی است که از طریق شبکه های اجتماعی با یکدیگر ارتباط گرفتند و تصمیم به سرکشی علیه سیاست های کشور گرفته اند.

این جنبش اولین برنامه خود را انحلال مجلس ملی موسسان از طریق آگاه کردن مردم قرار داده است و ادعا می کند که مجلس به مشروعیتی که ملت به آن اعطا کرده است احترام نمی گذارد و نمی تواند برنامه سیاسی روشنی ارائه بدهد و هنوز پیش نویس قانون اساسی را نهایی نکرده است.

امیره عکاشه یکی از رهبران جنبش تمرد تونس گفت: کمیته‌هایی متشکل از کارشناسان سیاسی و حقوقی تشکیل شده که نقشه راهی را برای ساماندهی حیات سیاسی پس از براندازی مجلس موسسان تنظیم می کنند و مجلس موسسان از طریق اعتراضات مردمی که زمان برگزاری آن در تاریخ مناسب اعلام خواهد شد سرنگون می‌شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار