امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27317
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، دولت انگلیس پنج مورد از مجوزهای صادرشده برای ارسال تجهیزات نظامی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، دولت انگلیس پنج مورد از مجوزهای صادرشده برای ارسال تجهیزات نظامی به مصر را باطل کرد. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که گزارش‌هایی مبنی بر برخورد خشونت‌آمیز ارتش با تظاهرات‌کنندگان حامی «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنارشده، منتشر شد.

«وینس کیبل» وزیر بازرگانی انگلیس روز جمعه با اعلام این خبر، گفت این مجوزها مربوط به تحویل سلاح و تجهیزات نظامی تولیدشده در کارخانه‌های انگلیسی به نیروهای ارتش و پلیس مصر، است.

یک مقام وزارت خارجه بریتانیا هم با تائید این خبر گفته است که لغو این مجوزها در واکنش به اخبار عملکرد نامناسب نیروهای نظامی در برخورد با تظاهرات‌کنندگان بوده است. گزارشی که روز پنج‌شنبه روزنامه گاردین منتشر کرد، نشان می‌داد که مرگ 51 نفر از حامیان مرسی در جریان تظاهرات‌های اخیر، حاصل حمله هماهنگ نیروهای ارتش و پلیس بوده است.

مقامات انگلیسی می‌گویند در حال حاضر این احتمال وجود دارد که تجهیزات ارسالی به مصر در جهت اعمال فشار و سرکوب تظاهرات‌کنندگان به کار گرفته شود.

هنوز مشخص نیست که این قراردادها مربوط به کدام کارخانه انگلیس بوده، اما قرار بوده این تجهیزات به وزارت کشور مصر که وظیفه تأمین امنیت را بر عهده دارد، تحویل داده شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها