امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2733
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال حذف ارز مرجع روغن نباتی و افزایش 30 تا 35 درصدی قیمت انواع روغن، ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال حذف ارز مرجع روغن نباتی و افزایش 30 تا 35 درصدی قیمت انواع روغن، عرضه این محصول در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای محدود شد، به طوری که در فروشگاه شهروند، هر خانوار تنها می‌تواند 6 روغن یک لیتری خریداری کند.

بنا بر تصمیم جدید دولت، واردات روغن خام به کشور از این پس مشمول دریافت ارز مرجع 1226 تومانی نمی‌شود و واردات این محصول باید با ارز مبادله‌ای صورت گیرد.

مسعود موحدی، قائم مقام وزیر صنعت روز گذشته دلیل اصلی قطع ارز مرجع روغن نباتی را قاچاق صادراتی این محصول عنوان کرده و گفته بود: با توجه به رانت موجود در این زمینه و یکسری گرایش‌ منفی و در نتیجه قاچاق صادراتی که در سال گذشته شاهد بودیم، تصمیم گرفتیم، ارز مرجع برخی کالاهای اساسی حذف شود.

به گفته وی، ارز مرجع واردات روغن حذف شده و تغییرات قیمتی در این مورد به صورت تدریجی و پلکانی اعمال خواهد شد.
‫این در حالی است که پیش از تعیین قیمت‌های جدید روغن نباتی نیز محدودیت عرضه این محصول در فروشگاه‌های زنجیره‌ای اعمال شد و برای خرید روغن صفهای طولانی تشکیل شده بود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها