امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2735
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس در جلسه علنی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان مخالف یک فوریت طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: باید دید آیا این طرح اولویت‌دارد که مورد رسیدگی قرار گیرد یا نه.

باید دید آیا طرح‌های فوریت‌دار دیگری وجود ندارد که با توجه به شرایط فعلی کشور آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

وی افزود: چطور درباره انتخابات داخلی مجلس چنین طرحی می‌دهیم؟ البته این کار خوبی است اما برای آغاز هر دوره مجلس چرا که در آغاز مجالس، از آنجایی که نمایندگان یکدیگر را نمی‌شناسند، وجود چنین طرحی خوب است اما الآن و بعد از گذشت یک سال نمایندگان با هم صحبت کردند و به یکدیگر آشنایی دارند، طرح‌هایی که با ضرورت‌های اولیه جامعه منطبق نیست، ضرورتی برای برسی آن وجود ندارد.
موسوی‌نژاد یادآور شد: به نظرم الآن مشکلات مهم‌تری داریم که آنها باید مورد بررسی قرار گیرند و به نظرم بهتر است موضوعات مختلف را اولویت‌بندی کنیم.
سید مهدی موسوی‌نژاد همچنین خطاب به لاریجانی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، گفت: بهتر است شما مسئولان نظارتی مجلس را به گونه‌ای مأمور کنید تا طرح‌هایی که با توجه به وضعیت جامعه ارائه شده‌اند به ترتیب اولویت در صحن علنی مطرح شود چرا که برخی از این طرح‌ها حقیقتاً نباید در مجلس مطرح شوند.
در ادامه این جلسه محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان در مجلس نیز در سخنانی به عنوان موافق یک فوریت طرح ساماندهی انتخابات‌های درون صحن علنی، اظهار داشت: وقتی انتخابات در صحن علنی برگزار می‌شود، نمایندگان و همکاران شناخت خوبی از یکدیگر ندارند.
وی افزود: ما همواره الگوهایی را برای مردم تجویز می‌کنیم ولی انتخابات داخلی مجلس هم باید همین‌گونه باشد و بر همین اساس رفتار کنیم، به نظرم رأی به یک فوریت منجر می‌شود در کمیسیون آئین‌نامه با اولویت با این طرح برخورد شود.
عثمانی همچنین گفت:‌این طرح برای انتخابات هیئت رئیسه سال دوم مجلس نهم که 7خرداد برگزار می‌شود، ارائه شده و معتقدم که باید مورد بررسی قرار گیرد.
به گزارش فارس، نمایندگان مجلس پس از استماع نظرات طراح، مخالف و موافق یک فوریت، با 101 رأی موافق، 44 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از 196 نماینده حاضر در جلسه، یک فوریت این طرح را به تصویب رساندند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها