امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 27351
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 140
مهدی دوات‌گری نماینده مردم مراغه و عضو کمیته ویژه بررسی حادثه قم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با بیان اینکه این کمیته بیش از پنج ماه ...

مهدی دوات‌گری نماینده مردم مراغه و عضو کمیته ویژه بررسی حادثه قم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با بیان اینکه این کمیته بیش از پنج ماه است بعد از حادثه22 بهمن، موضوع را به صورت دقیق بررسی می‌کند، گفت: گزارش این کمیته جامع و کامل و مستند است.
وی با اشاره به ارائه گزارش حادثه مذکور به مقام معظم رهبری، تصریح کرد: ما بر اساس وظیفه خود این گزارش را به مقام معظم رهبری ارسال کردیم.
دوات‌گری افزود: ما پیامک‌های ارسالی قبل از حادثه قم و دیگر موارد را به طور دقیق بررسی کرده و سهم افراد را در آن مشخص کردیم؛ درجات تقصیر افراد فرق می‌کند و ما بر همین اساس موضوع را دنبال کرده‌ایم.
عضو کمیته ویژه بررسی حادثه قم در واکنش به اظهارات کریمی قدوسی دیگر عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مبنبی بر  غیر قانونی بودن تشکیل کمیته مذکور، اظهار داشت: متاسفانه ایشان اظهاراتی را مطرح کردند که طبقه بندی داشت و طبق مصوبه کمیسیون هیچ عضو کمیسیون نباید درباره مفاد گزارش مطلبی می گفت.
وی افزود: آن نهاد انقلابی که ایشان گفتند، خودش متهم نیست و ممکن برخی افراد در برخی نهاد ها و گروه‌ها تخلفاتی انجام داده باشند که نباید آنرا به حساب نهادها گذاشت.
نماینده مردم مراغه با بیان اینکه یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در باره گزارش این کمیته فرافکنی می‌کند، درباره ادعای کریمی قدوسی مبنی بر غیرقانونی و انتصابی بودن اعضای این کمیته گفت: این کمیته کاملا قانونی است و سؤال من این است چرا این آقا در این مدت پنج، شش ماه گذشته که این کمیته کار خود را آغاز کرد، درباره انتصابی و غیرقانونی بودن آن اظهار نظر نکرده بود؟.
وی در پاسخ به سؤالی درباره وجود اسامی چند شخصیت بانفوذ در گزارش کمیته بررسی حادثه قم، گفت: چه فرقی می‌کند چند نفر متهم باشند؛ مهم این است که ممکن است در هر مجموعه‌ای چند نفر تخلف کنند که این تخلف را نباید به پای آن مجموعه گذاشت.
وی افزود: ما حق نداریم درباره مفاد گزارش مطلبی را بگوییم و به همین دلیل بحثی در این باره مطرح نمی‌کنم.
دوات‌گری درباره برخی اظهارنظرها مبنی اقدام گروهی از نمایندگان برای تشکیل کمیته موازی برای بررسی حادثه قم، افزود: این موضوع صحت ندارد مگر این آقا خودش به تنهایی چنین قصدی داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار